Posilování pro pevné bříško

Pěkně zpevněné břicho je sen každého muže i každé ženy. Pěkně zpevněné a tvarové břicho je totiž krásné na pohled, což oceníte především v letních měsících, kdy ukazujete své tělo u moře či na koupališti. Na těchto stránkách vám poradíme, jak správně cvičit, abyste zpevněné břicho měli. Nachystali jsme si pro vás celkem tři různé cviky na posilování břicha, které jsou otestovány mnohými trenéry. Vyzkoušejte je a určitě budete příjemně překvapeni, že se nejedná o nic těžkého a náročného.

První cvik: sed-leh

Při cviku sed-leh si nejprve pohodlně lehněte na speciální cvičební podložku, skrčte své nohy v kolenou a dejte ruce přes kříž za svou hlavu. Pak nadzvedněte hruď od cvičební podložky a s narovnanými zády se odlepte od podložky tak, abyste zvedli své lopatky a záda od podlahy. Sed-leh dělejte plynule, vyvarujte se tedy trhavých pohybů. Tento cvik je dobré zopakovat 15 až 20krát.

Druhý cvik: šlapání na kole

Druhý cvik určitě dobře znáte ze školních let. Jedná se o klasické šlapání na kole. Tento cvik není určitě nikterak těžký, je však velmi efektivní a účinný, neboť procvičuje všechny svaly na našem břichu, což naše bříško potřebuje. Při šlapání na kole si opět lehněte na speciální podložku a dejte dlaně za hlavu. Pak stačí pouze přitáhnout kolena k hrudi a zvednout hlavu a ramena od podložky. Poté již narovnáte levou nohu a současně natočíte tělo tak, abyste se levým loktem jemně přiblížilo k pravému kolenu. Tento cvik opakujte opět 15 až 20krát.

Třetí cvik: cvičení na zapojení šikmých břišních svalů

Šikmé svaly můžete samozřejmě procvičovat různými způsoby. Ten nejznámější a současně nejjednodušší se velmi podobá našemu prvními cviku, tedy sedu-lehu. Při tomto cviku si lehněte na podložku a pravou patu si podepřete o své levé koleno. Ruce pak dejte přes kříž za hlavu. Nadzvedněte trup od podlahy a dávejte při tom pozor, abyste měli stále rovná a nezkřivená záda. Levým loktem se pak pomalu přitahujte k pravému kolenu. Poté se znovu vraťte do základní polohy a opakujte tento cvik 15 až 20krát.

 

Publikováno: 13. 11. 2012

Kategorie: Posilování

Autor: Kateřina Malinská