Posilování na zpevnění hýždí

Hýždě jsou jedny z nejproblematičtějších částí ženského těla. V hýždích se totiž ukládá docela značné množství nežádoucího tuku. Zbavit se tohoto tuku je často velmi těžké a úporné. Jak tedy na to, aby vaše hýždě byly bez nežádoucího tuku a pěkné vytvarované. V tomto článku vám nabídneme celkem pět dobrých cviků na zadek, které mohou váš problém s hýžděmi vyřešit. Chce to však trpělivost a cviky každý den opakovat.

První cvik:

Lehněte si na levý bok a hlavu opřete o svou levou ruku. Poté pomalu zvedněte z podlahy obě narovnané dolní končetiny. Pravou nohu nechte ve vzduchu a levou svižně kmitejte dolu a nahoru. Tento cvik cvičte až do té doby, až ucítíte mírné pálení, pak nohy prostřídejte.

Druhý cvik:

Lehněte si pro změnu na záda a své ruce si dejte podél těla. Pravou nohu si opřete o své levé koleno. Natáhněte zadek a zvedněte ho z podlahy aspoň do výšky 25 centimetrů. V této pozici zkuste vydržet aspoň pět nebo šest sekund a vraťte se nazpět do základní polohy. Tento cvik několikrát za sebou zopakujte a střídejte přitom obě nohy.

Třetí cvik:

Při tomto cviku si lehněte na bříško, čelo si dejte na pokrčené horní končetiny a pomaloučku zvedejte obě našponované nohy. Znovu vydržte aspoň pět nebo šest sekund a pomalu dejte dolní končetiny zpět na podlahu.

Čtvrtý cvik:

Klekněte si a opřete se pevně o předloktí svých rukou. Pak zvedněte skrčenou pravou ruku tak, aby koleno bylo na stejné úrovni s vaším zadkem. Zvedněte se ještě o dalších pět až deset centimetrů a na chvíli vydržte. Tento cvik opakujte a střídejte obě nohy.

Pátý cvik:

Při tomto cviku se posaďte na cvičební podložku a narovnejte si záda. Dlaně si položte vedle hýždí a levou nohu opatrně zvedejte od podložky. Vydržte na chvíli v této krajní poloze a pak se uvolněte. Cvik několikrát po sobě opakujte, přičemž střídejte své nohy.

Publikováno: 12. 11. 2012

Kategorie: Posilování

Autor: Kateřina Malinská