Pitný režim a hubnutí: Kolik toho musíte vypít pro lepší postavu?

Hlad je prý převlečená žízeň, alespoň tak praví jedno lidové moudro. Částečně je to pravda, protože u diety je optimální pitný režim velmi důležitý. Prozradíme vám, kolik byste toho měli vypít a proč si pořídit aquamat. Pitný režim nehraje roli jen u redukčních diet. Lidský organismus dostatek tekutin potřebuje ke svému správnému fungování. V závislosti na věku, váze a zdravotním stavu je doporučené denní množství cca 2,5 – 3 litry vody. Část tekutin samozřejmě přijímáme i v potravě, nicméně během redukční diety většino nejde o víc než 0,5 litru denně. A právě proto je důležité během diety doplňovat tekutiny. To samé platí i v případě zvýšené fyzické aktivity a během parných letních dní, kdy doslova vypotíme více tekutin než běžně.

Pijte průběžně, nikoliv nárazově!

Podstatné je dodržování pitného režimu po celý den. Příjem tekutin by měl být průběžný a nikoliv nárazový. Náhlé dohánění zanedbaného režimu nadměrně zatěžuje ledviny a odplavuje z těla potřebné látky. Pokud máte s dodržováním pitného režimu problém, pořiďte si do domácnosti automat na vodu. Budete mít vždy po ruce kvalitní a chutný zdroj tekutin a pitný režim se vám bude dodržovat mnohem snadněji. pitny-rezim Odbourávání tukové tkáně souvisí s vyplavováním toxických látek prostřednictvím tekutin. Pokud tento fakt podceníte, bude vás zužovat bolest hlavy, nadměrná únava, pokles psychické i fyzické výkonnosti a v neposlední řadě dehydratace pokožky.

Co (ne)pít?

Samozřejmě záleží i na tom, co pijete. Raději se vyhněte přílišné konzumaci neslazeného čaje, protože vás bude zbytečně odvodňovat. To samé platí o kávě a alkoholu (ten by měl být během diety naprostým tabu). Nevhodné jsou také slazené džusy. Naopak ideální je pramenitá voda s obsahem potřebných látek. A to je další důvod pro pořízení zařízení jako je výdejník vody – zdroje kvalitní a chutné vody.

Publikováno: 31. 03. 2016

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Kolářová