Zdraví

Pitný režim a hubnutí: Kolik toho musíte vypít pro lepší postavu?

Hlad je prý převlečená žízeň, alespoň tak praví jedno lidové moudro. Částečně je to pravda, protože u diety je optimální pitný režim velmi důležitý. Prozradíme vám, kolik byste toho měli vypít a proč si pořídit aquamat.

Pitný režim nehraje roli jen u redukčních diet. Lidský organismus dostatek tekutin potřebuje ke svému správnému fungování. V závislosti na věku, váze a zdravotním stavu je doporučené denní množství cca 2,5 – 3 litry vody. Část tekutin samozřejmě přijímáme i v potravě, nicméně během redukční diety většino nejde o víc než 0,5 litru denně. A právě proto je důležité během diety doplňovat tekutiny. To samé platí i v případě zvýšené fyzické aktivity a během parných letních dní, kdy doslova vypotíme více tekutin než běžně.

Pijte průběžně, nikoliv nárazově!

Podstatné je dodržování pitného režimu po celý den. Příjem tekutin by měl být průběžný a nikoliv nárazový. Náhlé dohánění zanedbaného režimu nadměrně zatěžuje ledviny a odplavuje z těla potřebné látky. Pokud máte s dodržováním pitného režimu problém, pořiďte si do domácnosti automat na vodu. Budete mít vždy po ruce kvalitní a chutný zdroj tekutin a pitný režim se vám bude dodržovat mnohem snadněji.

pitny-rezim

Odbourávání tukové tkáně souvisí s vyplavováním toxických látek prostřednictvím tekutin. Pokud tento fakt podceníte, bude vás zužovat bolest hlavy, nadměrná únava, pokles psychické i fyzické výkonnosti a v neposlední řadě dehydratace pokožky.

Co (ne)pít?

Samozřejmě záleží i na tom, co pijete. Raději se vyhněte přílišné konzumaci neslazeného čaje, protože vás bude zbytečně odvodňovat. To samé platí o kávě a alkoholu (ten by měl být během diety naprostým tabu). Nevhodné jsou také slazené džusy. Naopak ideální je pramenitá voda s obsahem potřebných látek. A to je další důvod pro pořízení zařízení jako je výdejník vody – zdroje kvalitní a chutné vody.

Sponzoři

Potahy na křesla

Oživte jednoduše vaše staré křeslo pomocí potahu.

Investiční zlato

Nenechávejte své úspory jen tak ležet. Investujte je raději do zlata.

Přírodní produkty Phyteneo

Na běžné zdravotní problémy jsou tady přípravky značky Phyteneo.