3 tipy, jak pečovat o svou psychiku

Zajímat se o své duševní zdraví by měl naprosto každý, a to hlavně formou prevence, nikoliv řešením důsledků, které vznikly, když jsme se o sebe dostatečně nestarali. Říká se, že člověk dokáže všechno, a jediné co ho brzdí, je jeho mysl. Každý z nás má jiný způsob odpočinku a dobíjení vlastních baterek. V dnešním článku si povíme tři tipy jak o svou psychiku pečovat a díky tomu dokázat všeho, po čem toužíte.

Mějte se na prvním místě

Jak už jsme psali výše, prevence je základ. Nejlepší způsob, jak o sebe pečovat, je mít se na prvním místě. Jednoduše vždy myslete nejdříve na sebe. Vsadíme se, že právě teď to máte přesně naopak! Nebojte si dopřát vytoužený odpočinek ve wellness nebo při běhu přírodou. Naplánujte si alespoň jeden den, který bude čistě váš a uvidíte, jak budete přes týden plní energie. Kromě svého volného dne si pro sebe udělejte chvilku každý den. Třeba jen deset minut, kdy si v naprostém klidu vychutnáte svou ranní kávu či čaj. Tyto drobnosti vám udrží dlouhodobě dostatek energie a vy budete jednodušeji zvládat každodenní povinnosti. Pokud milujete dobíjet své vnitřní baterky sledováním seriálů, mohla by vás zajímat Cyberghost VPN recenze, která vám umožní přístup k více seriálům a filmům. Nyní jej můžete zakoupit s 84% slevou. Možná naopak milujete relax při online nakupování, pak vás zase zaujme Tipli recenze. Díky Tipli získáte část ze svých nákupů zpět a to se přece vyplatí!

Sebevzdělávejte se

Péče o psychiku neznamená jen odpočinek a nicnedělání. Pro psychiku je přínosné, když na sobě pracujete a posouváte se v životě dál. Nemusí to být zrovna kariéra, bohatě stačí pokud třeba milujete pletení a chcete se v něm postupně zlepšovat. Můžete zvolit také seberozvojové knihy, podcasty nebo si udělat rekvalifikační kurz. Každá snaha a kreativita se počítá a vy ze sebe budete mít dobrý pocit. Rozhodně se ale do ničeho nenuťte. Pokud víte, že se do nových návyků nutit musíte, začněte se sebevzděláváním zlehka. Třeba si jen každý den přečtěte dvě stránky seberozvojové knihy. Bude to pro vás mnohem lepší, než se do něčeho pustit po hlavě a pak z toho být znechucení. A pokud třeba máte malé dítě a nemáte na sebe tolik času, vymyslete něco společně nebo mu také najděte podobnou aktivitu! Třeba se vám k tomu bude hodit 4kids sleva.

Vycestujte do zahraničí

Jednou za čas si naplánujte cestu alespoň na víkend do zahraničí a pečujte o sebe poznáváním nových míst. Cestování má na psychiku přímo skvělý vliv. I přes náročnou cestu se vrátíte odpočatí, plní energie a se zásobou inspirace. Dnes už na cestování nepotřebujete desetitisíce a zpáteční letenky seženete klidně za pět set korun. Nakupování věcí vás brzy omrzí, ale zážitky a dobrodružství vám nikdo nevezme! A pokud nemáte rádi zimu, vezměte si dovolenou a jeďte na týden do tepla! Nejlepší je vycestovat v březnu, a když si koupíte letenky už teď, budete se mít na co těšit a všechno budete zvládat levou zadní! Pokud víte, co je pro vás největší relax, pak tento článek berte jako motivaci začít o sebe více pečovat.

Publikováno: 13. 12. 2021

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Kolářová