Odpočívejte pravidelně

I když se blíží čas letního odpočinku a nicnedělání, našemu tělu bychom takový relax měli dopřát častěji než jen jednou za rok. Na dovolenou však většina z nás našetří tak možná jednou za rok či za dva. Abychom si však oddechli a načerpali nové síly, nemusíme utrácet naše celoživotní úspory. Zejména internet nabízí možnost jak ušetřit. Zde můžete jednoduše porovnávat ceny ale i kvalitu nabízených pobytů. Během celého roku zde najdete různé zajímavé slevy na pobyty. Můžete tak navštívit krásná místa u nás ale i u našich sousedů.

Relax potřebuje naše tělo pokud pracujete manuálně, ale také pokud celý den trávíte sezením za počítačem. Ideální odpočinek je však rozdílný. Pokud pracujete manuálně a během směny hodně chodíte nebo zvedáte břemena, je ideálním wellness pobyt. Odpočine si Vaše tělo i mysl. Svaly se masáží dokonale uvolní a Vaše tělo Vám poděkuje.

Pokud však pracujete za počítačem a ze židle se postavíte jen na oběd, wellness byste měli doplnit i o aktivní pohyb. V tomto případě ho má Vaše tělo nedostatek. Abyste se udrželi ve formě, měli byste také pravidelně cvičit. Dovolená na horách by proto měla zahrnovat i turistiku. Tu však přizpůsobte svým možnostem, abyste zbytek dovolené nestrávili se svalovou horečkou.

Ne každý se může z práce uvolnit na několik dní. Pokud k nim patříte i Vy, věnujte dostatek odpočinku svému tělu i psychice alespoň o víkendech. Relaxovat můžete na zahrádce, pokud ji však nemáte a chcete se alespoň na tyto dva dny odtrhnout od stereotypu kokněte na internetu slevy na víkendové pobyty.

Publikováno: 23. 05. 2013

Kategorie: Cestování | Zajímavosti | Zdraví

Autor: Ivana Kolářová