Italská kuchyně

Pokud patříte mezi poměrně početnou skupinu lidí, která je příznivcem dobrého jídla a pití, potom zcela jistě velmi dobře víte, že Italská kuchyně má mnohým gurmánům opravdu co nabídnout. Pojďme se podívat, čím je Italská kuchyně charakteristická, jaké jsou její základní jídla?
Italská kuchyně patří mezi nejlepší na světě
Ne nadarmo se říká, že Italská kuchyně je vůbec jednou z nejlepších. O tom by mohlo mluvit spoustu fajnšmekrů. Jaká jsou tedy klasická italská jídla? Z hlavních jídel se jedná o těstoviny a pasty. Kdo z vás by neznal slavné italské špagety? V Italské kuchyni však naleznete kromě špaget i obrovské množství nejrůznějších jiných těstovin, udává se, že je jich více než 400. Samozřejmostí jsou také ryby a jiné mořské pokrmy. Jedná se o přímořský stát a to se prostě v žádném případě nezapře. Ryby jsou především smaženy a grilovány, bývají dochucovány celou řadou koření. Rovněž i ostatní maso je v italské kuchyni hojně zastoupeno, jedná se zejména o kuřecí a telecí maso. Své postavení má v italské gastronomii i rýže, to především v severní oblasti Itálie. Rýže se používá jako příloha k mnoha pokrmům. Samozřejmostí je i pizza, budete-li v Itálii, rozhodně na ni nezapomeňte! V Italské kuchyni má své nezastupitelné místo i množství sýrů, mnohé z nich se i celosvětově vyváží. Celý stát je proslulý i kvalitními saláty a uzeninami. K velké většině jídel je v bohaté míře přidávána i zelenina. Ta dokáže doplnit talíř snad každého italského jídla!
Dopřejte si i italské víno
Itálie je proslulá jako jeden z největších producentů vína v celosvětovém měřítku vůbec! Italská vína jsou velice chutná a oblíbená. Doporučujeme vám zejména Sangiovese nebo Barbera či Chianti. Z dalších typických italských nápojů jmenujme například kávu, i ta zde má velkou tradici.
Na závěr si pochutnejte na zákuscích
Pokud máte po jídle, dopřejte si i nějaký ten typicky italský zákusek. Co třeba Tiramisu? To pravé italské je připraveno ze sýru Mascarpone, vaječných žloutků, cukru, expressa a kvalitního kakaa a másla. Zapomenout nesmíte ani na tradiční zmrzlinu! Ta je nabízena opravdu všude kolem vás!  

Publikováno: 07. 11. 2012

Kategorie: Mezinárodní kuchyně

Autor: Adélka Brabencová