Nechat si dělat tetování bez rozmyslu je nerozum

Každý dnes chce mít nějaký pěkný obrázek na kůži. V dobách ještě poměrně nedávných tomu bylo právě naopak. Kdo měl nějakou formu tetování, byl v lepším případě označován za námořníka, v tom horší za bývalého trestance. Časy se ale mění.

Odstraňování není příjemné

Tetování samozřejmě nejde snadno odstranit. Obvykle je na celý život. Tudíž je dobré si nejprve pořádně všechno promyslet. Určitě se nedoporučuje nechávat si tetovat jména svých aktuálních lásek, pokud člověk není už pár let v manželském svazku, či třeba nějaké nepříliš dobře vnímané symboly typu hákový kříž. Toho by pak totiž mohl člověk v budoucnu litovat. Kdyby snad litoval až příliš, může si každý zájemce nechat kérku odstranit. K tomuto účelu se používá speciální laser. Nejde ovšem o nic příjemného a rozhodně ne levného. Konečná cena závisí hlavně na velikosti plochy, kterou je potřeba obsáhnout. Navíc po aplikaci laseru zůstane nepěkná jizva.

Profesionální práce

Když už se člověk rozhodne pro to, co si chce nechat tetovat, měl by začít přemýšlet také nad tím, kde k tomu dojde. V tomto případě je lepší vyhnout se sice levným, avšak neprověřeným tatérům a raději se vydat do Unholy Tattoo. Každý, kdo zavítá do tohoto tetovacího studia Praha, se může těšit jak na profesionální tatéry, tak i na hygienicky nezávadné prostředí. Na tom docela záleží. Každopádně je lepší připlatit si za luxusní podmínky než se zbytečně vystavovat riziku.

Následná péče

Když je tetování čerstvé, je nezbytné se o něj náležitě starat. V opačném případě jeho kvalita velmi rychle degraduje, což asi nikdo nechce. Naštěstí udržovat novopečenou kérku není nic složitého. Víceméně stačí, když se nebude vystavovat přímým slunečním paprskům a vodě. Doporučuje se také místo s tetováním pravidelně mazat krémy typu indulona. Toto je dobré dodržovat pár týdnů po dokončení.

Publikováno: 27. 10. 2022

Kategorie: Životní styl

Autor: Ivana Kolářová