Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

Netradiční adaptace velmi úspěšného muzikálu z velice netradiční sbírky Tima Burtona vám představí pochmurný Londýn 19. století plný temnoty, špíny, pobudů a kontrastem mezi chudými a bohatými obyvateli. Postavy jsou hororově stylizovány (bledá pleť, zapadlé oči) a jejich oblečení perfektně podtrhuje celkovou atmosféru. Ke krvi tvůrci nejdou daleko a asi bych jej nedoporučil mladším divákům.

Typický Burtonovský film provází především jeho oblíbeni herci - Johny Depp (Jack Sparrow), Helena Bonham Carter (Belatrix - Harry Potter) a Alan Rickman (Snape - Harry Potter). Příběh pojednává o muži - Bejnaminu Barkerovy, který byl v mládí bláhový a důsledku chtíče arogantního soudce Turpina přišel o svou milovanou ženu, spolu s dcerou. Nyní se po 15ti letech vrátil jako Sweeney Todd do nenáviděného Londýna, aby se pomstil a utěšil svému trápení. Po příjezdu navštíví svůj bývalý dům, kde provozoval svou živnost.

Seznámí se zde s paní Lovettovou, která má pekařství těsně pod salónem, bohužel její masové koláčky postrádají chuť a zákazníci se obchodu vyhýbají. Todd zaměřený na svou pomstu spolu s paní Lovettovou hledá způsob, jak se dostat "pod krk" soudci Turpinovy. K tomu využijí pouličního holiče Pirelliho a soudcova drába. Pirelli zjistí Toddovu pravou identitu, proto holič neotálí a jedním švihem se problému zbaví. Také najdou způsob jak oživit upadající pekařství a dát masovým pirohům tu správnou chuť...