Dřevěné podlahy nabízejí kvalitu a tradici

Zařizujete si svůj dům či byt a přemýšlíte nad vším důležitým, co u vás doma nesmí chybět? V tom případu dbejte ohled i na podlahy, jelikož ty budete využívat téměř v každý jeden okamih využívání vašeho domova. Budete po nich přeci chodit, umísťovat na ně nábytek a vaše děti se na podlahách budou třeba hrát. My vám můžeme doporučit klasiku, která je však stále oblíbená a kvalitní – dřevěné podlahy.

Tyto podlahy byli v různých podobách využívány už v minulosti, jelikož dřevo bylo vždy dostupným materiálem nejen pro bohaté, ale také pro chudé. V přírodě je ho i dnes neustále dostatek a proto na trhu existuje a působí mnoho výrobců, kteří výrobky z dřeva nabízejí. Jedním takovým produktem jsou i dřevěné podlahy, které si při nástupu nových technologií (plovoucí podlahy, koberce) udrželi své výborné postavení a neustále jsou poptávány mnohými zákazníky.

Představte si takovou hezkou, útulní zahradní chatku v lese. Dáte si do ní jako podlahu kachličky či plovoucí podlahu? To podle nás ne, radši zůstanete věrni lůnu přírody a zakoupíte si dřevěnou podlahu. Tyto podlahy jsou vyrobené z čisto přírodních materiálů, čili nehrozí nebezpečenství vzniku alergie, a také jsou velice pružné. Výhodou je i rychlá a poměrně jednoduchá instalace, kterou zvládnou i šikovnější laici. V principu rozdělujeme dřevěné podlahy do dvou skupin – celomasivní a vrstvené podlahy. Ty celomasivní mají širší využití, dají se využít i na venkovní terasy a jsou tvořeny třeba OSB deskami a tvrdými dřevinami. Vrstevné podlahy jsou tvořeny dvěma nebo třemi vrstvami smrkového dřeva a tvrdých dřevin.

Chcete si podlahy objednat z internetu, jelikož vás zarážejí vysoké ceny v kamenných obchodech? V tom případě navštivte e-shopy www.plancher.cz nebo www.barkotexoutlet.cz, kde naleznete mnohé typy dřevěných podlah prodávaných za výhodné ceny!

Publikováno: 26. 08. 2013

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová