Přiznat si gamblerství?

Dnešní svět je plný lákadel. Je v něm tolik možností a tolik cest, jak se dopracovat k penězům, že si mnohdy nepřipouštíme, že ta naše není úplně ideální. Je dobré si gamblerství přiznat?

Není to vaše vina

Jako první by si každý z nás měl uvědomit, že gamblerství není jeho vina. Terapie online vám dokáže vysvětlit, že jste jen zranitelní vůči nabídce, která ve vašem okolí je. Jak mohl někdo dopustit, že dnes existuje tolik možností, jak rychle prodělat peníze? Jak je možné, že to naše společnost a zákonodárství ještě umožňuje? Kdo z toho má profit? Najednou zjistíte, že jste byli jen chyceni do sítě, ze které čerpá vaši energii a vaše peníze někdo úplně jiný. Není to vaše vina.

Stále doufám ve výhru

Potíže s gamblerstvím jsou jasné. Člověk, který je chycen, stále doufá ve svou výhru. Přitom netuší, že hrací automaty jsou již od nastavení programovány tak, že od začátku výhry spouštějí častěji, později již ne. A my stále doufáme v to, že nyní se na nás štěstí usměje. Podobně jsou na tom internetové soutěže a výzvy. Stále doufáme v to, že to nyní vyjde. Je to dáno tím, že nevidíme na druhý konec. Nevidíme, kdo tahá za nitky. Kdo celou soutěž a mašinérii programuje. Prozření je tak první příjemné zjištění. Nejsme sami, kdo naletěl.

Co teď s tím?

Již víte, jak to funguje. Moc dobře tušíte, že štěstí ve hře není ve vašich rukou. Co ale nyní s tou nutkavou touhou to opět zkusit? Co kdyby to jinde bylo lepší a úspěšnější? Terapie vám pomůže najít přesně tu cestu, která je pro vás vhodná. Pochopíte, že celou dobu upozaďujete své silné stránky a svou jedinečnou osobnost. Najednou objevíte cestu. Konečně zase cítíte pevnou půdu pod nohama. Přiznat si, že jsme se chytili do sítě, je první krok k úspěchu. Nejste to vy, kdo za celou situaci může. Je třeba to ale pochopit a udělat se svým životem pořádek. Uděláte první krok?

Publikováno: 28. 02. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Kolářová