Proč si pořídit nové lyže a vybavení na zimní sporty právě nyní?

Zima sice definitivně skončila a většina z vás se už jistě těší spíše na letní koupání a sluníčko, ovšem chytří lidé myslí na budoucnost. A právě pro ně teď nastává ideální čas na nákup nového zimního sportovního vybavení.

Cenové hledisko

Hlavním argumentem a důvodem, proč si klasické běžky, sjezdové či freeride lyže a další výbavu na zimu zakoupit v tuto chvíli, je samozřejmě cena. Klasické kamenné a internetové obchody, které ostatně letos neměly zrovna na růžích ustláno, pakliže se specializují na zimní sportovní vybavení, se zbavují svých zásob a starších modelů. Díky tomu ceny lyží klesají až o desítky procent. Totéž platí rovněž například pro hole, chrániče a teplé rukavice, bez nichž se v zimě na sjezdovkách nebo ve volném terénu zkrátka při sportování neobejdete.

Dostatečné zásoby umožňují získat kvalitní zboží

Kromě ceny máte možnost si zimní sportovní náčiní, potřeby a doplňky v nadcházejících teplých měsících pořídit v klidu, neboť o ně zpravidla není takový zájem, tudíž logicky nejdou tak na odbyt. Zboží, které mají obchodníci skladem, nemizí příliš rychle, takže se nemusíte obávat toho, že se na vás nedostane. Čím rychleji však samozřejmě zareagujete, tím lépe. V některých obchodech a eshopech totiž už zásoby mohou být značně limitované, neboť si mnozí zákazníci koupili potřebné vybavení už během letošní, právě skončené zimní sezony. Tehdy ještě do poslední chvíle doufali, že si budou moci zalyžovat na základě rozvolnění restrikcí, jež vláda zavedla v důsledku epidemie koronaviru. Naneštěstí zde tato možnost nebyla, takže alespoň mají vše připravené na příští sezonu. Vy si však nyní můžete zakoupit značkové freeride lyže (potažmo klasické sjezdovky a běžky), chrániče, hole nebo kvalitní teplé rukavice za výhodných podmínek. Tak proč toho nevyužít, že? S příchodem podzimu ceny opět rychle porostou, tudíž není radno zbytečně otálet.

Publikováno: 20. 05. 2021

Kategorie: Sport

Autor: Ivana Kolářová