Vířivka: jaké jsou její zdravotní přínosy?

Wellness v Ostravě hlásí volné kapacity? Naplňte svou představu o uklidňujícím, odpočinkovém víkendu, kdy neděláte nic jiného než jen relaxujete, chodíte do masáže a navštěvujete vířivku. Mimochodem ona vířivka je známá svými zdravotními přínosy čili tím, že si rezervujete místo v nejbližším wellness centru podpoříte i své zdraví. Jak konkrétně? To si pojďme prozradit!

Významný pokles hladiny stresu

Není tajemstvím, že stres je nejen tichým, ale také velmi nebezpečným nepřítelem. Dlouhodobý stres může vést k řadě zdravotním problémům a velmi nebezpečným nemocem. Dokonce tak vážným, že mohou skončit tím nejčernějším scénářem. Pokud se rozhodnete pravidelně navštěvovat wellness centrum, nebo si dokonce pořídíte vířivku domů, můžete tím významně snížit hladinu stresu čili předcházet všem negativním scénářům, které se mohou vlivem stresu naplnit. TIP na Vánoce: wellness dárkový poukaz

Pro maximální uvolnění svalů

Nejen vlivem stresu, ale také vlivem našeho zaměstnání můžeme pociťovat, že jsme poněkud strnulí. Naše svaly jsou zablokované, unavené, dokonce mohou také pobolívat. Abyste předcházeli jejich rozhýbání pomocí injekcí, vířivky jsou zase možnou cestou či východiskem. Umí totiž uvolnit zatuhnuté svaly. Kromě toho, že koupel ve vířivce zvýší vaši flexibilitu, také dojde k navýšení hybnosti a předejde se řadě zranění.

Pro komplexní posílení imunity

Aktuálně na každém rohu číhá nějaký vir nebo bakterie, který by nám chtěl zkazit volné víkendy. Abyste neulehli do postele s rýmou nebo hůře s angínou nebo chřipkou, posilněte svou imunitu tím, že budete pravidelně navštěvovat vířivku. Vířivka totiž komplexně posiluje imunitní systém člověka a je ideální prevencí proti civilizačním nemocem. Navíc pára, která z vířivky stoupá dokonale zklidňuje plíce, srdce a žaludek.

Publikováno: 30. 11. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Kolářová