Moderní stínící systémy: A pro jaký se rozhodnete vy?

Jedním z předpokladů pohodové domácí atmosféry je dostatečně prosvětlený interiér. Ale platí to i opačně – sluneční paprsky nesmí obyvatelům bytu či domu znepříjemňovat život. Což se může bez patřičné stínící techniky lehce stát. Naštěstí se nabízí celá řada možností, jak problém elegantně vyřešit, a navíc domácnosti dodat na celkové atraktivitě.

Vnitřní žaluzie

Staré dobré žaluzie. Jsou velmi levné a účel splní. Navíc jsou k mání také v exkluzivních variantách – s lamelami ze dřeva, bambusu a dalších materiálů. Pokud vám však klasické horizontální žaluzie připadají nudné, můžete sáhnout po kvalitních vertikálních žaluziích. Stačí si vybrat látku s barvou či vzorem v harmonickém souznění s ostatními interiérovými prvky.

Vnitřní rolety

Roletám neodzvonilo. Naopak se v posledních letech opět vrací do centra pozornosti a zájemci si mohou vybrat z neuvěřitelně širokého spektra barev a vzorů. Výrobci navíc přichází s inovativními kolekcemi – například s roletami „den a noc“, které jsou z části průsvitné a z části nikoliv.

Venkovní žaluzie

Žaluzie mají mnoho podob a k těm nejoblíbenějším patří venkovní žaluzie. Kromě toho, že zajišťují efektivní zastínění interiéru, mají termoregulační efekt. Zabraňují přehřívání a udržují v místnosti optimální teplotu. Díky tomu v létě ušetříte nemalou částku za klimatizaci.

Venkovní rolety

V čem se liší nové venkovní rolety od žaluzií? Na první pohled jde o podobná systém, ovšem s tím rozdílem, že v případě rolet se lamely nenaklání. Mají stabilní polohu, ale na druhou stranu slouží také jako účinná ochrana proti vloupání, tepelná a zvuková izolace.

Pohodlné ovládání

Rozhodnete-li se pro venkovní žaluzie či rolety, jistě vás potěší, že si k nim lze pořídit také komfortní motorické ovládání. Pomocí dálkového ovladače lze ovládat také vybrané typy vnitřních rolet.

Publikováno: 20. 03. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová