Jakou barvou vymalovat byt?

Barvy, které nás obklopují by nám vždy měly být příjemné. Mohou totiž ovlivňovat naše celkové rozpoložení, ale i chuť k jídlu. Při neuvážené volbě nám mohou i narušovat spánek. Takže jakou barvou si vymalovat byt?
Červená
Červená barva je považována za barvu lásky a vášnivosti. Podle psychologů člověk, který si takto vymaluje byt, o ložnici nemluvě, je velice vášnivý. Ovšem i červená má své úskalí, právě v ložnici. Může ve Vás probudit zvířecí pudy (na tom by nebylo nic hrozného), nebo ve Vám může přivodit neklidné spaní. Červená prostě není pro všechny a je zapotřebí si její "aplikaci" pečlivě promyslet. Že Vám červená barva v kuchyni neublíží? Pokud nepovažujete nějaké to kilčo navíc za těžké ublížení na zdraví, tak ne. Červená barva nejen, že probouzí vášeň, ale také podporuje chuť k jídlu.
Modrá je dobrá
Tak tady záleží hlavně na odstínu barvy. Světlé odstíny, tzv. obláčkové či šmolkově modré jsou barvami míru, klidu a romantiky. Dokážou Vás uklidnit a omezit stres a nervozitu. To je důvod, proč je modrá barva ideální do koupelny. Navíc je to studená barva, takže pokud máte pocit, že potřebujete zchladit, vymalujte si byt či dům světle modrými tóny.
Zelená je tráva ...
Tato tráva Vám dodá energii a podpoří Vaše zdraví a regeneraci. Je to barva přírody, a proto působí tak pozitivně a přirozeně. Ale i zvolený odstín o Vás cosi napoví. Tyrkysová barva je barva nového začátku a tmavě zelená barva naznačuje touhu po materiálnu.
Váš domov bude svítit jako sluníčko
Se žlutou barvou budete mít pocity stavu beztíže, lehkosti a vyrovnanosti. Podle některých studií žlutá barva podporuje hubnutí. Člověk, který má rád žlutou barvu je zpravidla veselý, rozumný, rád poznává nové věci a rozhodně s ním není nuda.

Publikováno: 28. 08. 2012

Kategorie: Nezařazené

Autor: Vladka Třešňáková