Nezařazené

Jakou barvou vymalovat byt?

Barvy, které nás obklopují by nám vždy měly být příjemné. Mohou totiž ovlivňovat naše celkové rozpoložení, ale i chuť k jídlu. Při neuvážené volbě nám mohou i narušovat spánek. Takže jakou barvou si vymalovat byt?

Červená

Červená barva je považována za barvu lásky a vášnivosti. Podle psychologů člověk, který si takto vymaluje byt, o ložnici nemluvě, je velice vášnivý. Ovšem i červená má své úskalí, právě v ložnici. Může ve Vás probudit zvířecí pudy (na tom by nebylo nic hrozného), nebo ve Vám může přivodit neklidné spaní. Červená prostě není pro všechny a je zapotřebí si její „aplikaci“ pečlivě promyslet.

Že Vám červená barva v kuchyni neublíží? Pokud nepovažujete nějaké to kilčo navíc za těžké ublížení na zdraví, tak ne. Červená barva nejen, že probouzí vášeň, ale také podporuje chuť k jídlu.

Modrá je dobrá

Tak tady záleží hlavně na odstínu barvy. Světlé odstíny, tzv. obláčkové či šmolkově modré jsou barvami míru, klidu a romantiky. Dokážou Vás uklidnit a omezit stres a nervozitu. To je důvod, proč je modrá barva ideální do koupelny. Navíc je to studená barva, takže pokud máte pocit, že potřebujete zchladit, vymalujte si byt či dům světle modrými tóny.

Zelená je tráva …

Tato tráva Vám dodá energii a podpoří Vaše zdraví a regeneraci. Je to barva přírody, a proto působí tak pozitivně a přirozeně. Ale i zvolený odstín o Vás cosi napoví. Tyrkysová barva je barva nového začátku a tmavě zelená barva naznačuje touhu po materiálnu.

Váš domov bude svítit jako sluníčko

Se žlutou barvou budete mít pocity stavu beztíže, lehkosti a vyrovnanosti. Podle některých studií žlutá barva podporuje hubnutí. Člověk, který má rád žlutou barvu je zpravidla veselý, rozumný, rád poznává nové věci a rozhodně s ním není nuda.