Vztahy

Jak si holky povídají

Ať už žena prací povinná dělá cokoliv, měla by to být zábava, protože té není nikdy dost. Proto je i dámské tlachání zábava, především by totiž mělo pozvednout náladu.

Je pravda, že většina dámských rozhovorů muže nezaujme nebo by je zajímala, ale nejsou schopni je tak sledovat a absolutně se v jejím smyslu ztrácejí – proto není divu, že se muž v kruhu mnoha žen nemusí cítit dobře. Ne, že by se navzájem nemohli bavit vůbec, existuje však pár dívčích témat, které druhému pohlaví může připadat zbytečné je řešit nebo je řešit tak moc – pár takových témat mají v záloze i muži.

Z šeptání a chichotání ženy postupně vyrostou. To o čem si dříve šeptaly zůstává. Proč v okruhu kamarádek nepochválit něčí tělo – toho se samozřejmě šťastně zadané zúčastňují zřídka. Uznejte, že něco takového by muže, pokud by nesdílel stejný názor, nezaujalo.

Své problémy, které řeší s pomocí kamarádek, nejčastěji neprobírají v hospodě u piva, ale u jedné z nich či v restauraci v dobrém kolektivu a u dobrého vína. Jsou k tomu jako utvořeny některé okamžiky v životě žen, které prožívají společně. Takovou chvílí někam zajít může být večer po třídních schůzkách. Takový večer má hned několik kladů. Dámy se uklidní, navzájem si postěžují, že by musely své ratolesti zabít a to každé dodá uspokojení, že ten jejich na tom možná není nejhůře. Zadruhé, děti budou ušetřeny jistého trestu, až se mamka dostaví budou již spát a druhý den to nebývá tak hrozné.

Mezi další častá témata patří jejich manželé, stěžují si na ně nebo je chválí, podle toho, co mají doma. Nikdo není ušetřen. Naštěstí pro pány je to chvíle, kdy se mohli bez přičinění ukázat v lepším světle než manžel kamarádky a manželky těch největších povalečů se alespoň zasmějí a pobaví nad návrhy, jak jejich drahou polovičku napravit.