Tasmánie nabízí dechberoucí přírodní scenérie a mnohá překvapení

Tasmánie, která se nachází u jihovýchodního pobřeží Austrálie, je ostrovní stát známý svými drsnými přírodními krásami, rozmanitou divokou přírodou a bohatou historií. Tasmánie, která je cestovateli často přehlížena, nabízí jedinečné a nezapomenutelné zážitky pro ty, kteří jsou ochotni se do této odlehlé a krásné části světa vydat.

Přírodní krásy

Jedním z hlavních lákadel Tasmánie je její úchvatná příroda, která sahá od nedotčených pláží až po zasněžené hory. Ve státě se nachází několik národních parků, včetně ikonického národního parku Cradle Mountain-Lake St Clair, který nabízí jedny z nejlepších turistických tras v zemi. Drsné vrcholky hor, hluboká údolí a prastaré deštné pralesy v parku jsou domovem rozmanitých druhů divoké zvěře, včetně vombatů, wallabů a tasmánských ďáblů.

Unikátní flóra a fauna

Tasmánie je také známá svou jedinečnou flórou a faunou, mnoho druhů se nevyskytuje nikde jinde na světě. Odlehlá poloha státu a chladné klima umožnily vývoj několika endemických druhů, včetně tasmánského čerta, tasmánského pademelona a tasmánského klínoocasého orla. Stát je také domovem prastaré borovice huonské, jednoho z nejdéle žijících druhů stromů na světě.

Okouzlující hlavní město

Hlavní město státu, Hobart, je okouzlující historické město, které nabízí pohled do koloniální minulosti Tasmánie. Na městském nábřeží se nachází několik historických budov, včetně ikonického náměstí Salamanca Place, kde se nyní nachází prosperující trh s uměleckými a řemeslnými výrobky. K dalším významným pamětihodnostem patří Tasmánské muzeum a umělecká galerie, které představují přírodní a kulturní dědictví státu, a úžasně zrekonstruované divadlo Theatre Royal, v němž se po celý rok konají různá představení.

Ráj gurmánů i milovníků volnočasových aktivit 

Tasmánie je také známá svou prosperující potravinářskou a vinařskou scénou s mnoha místními výrobci, kteří nabízejí vysoce kvalitní a čerstvé produkty. Chladné podnebí a úrodná půda v tomto státě poskytují ideální podmínky pro pěstování lahodného ovoce, zeleniny a vína. Návštěvníci mohou prozkoumat nabídku potravin a vína v tomto státě na některém z mnoha zájezdů za jídlem a vínem, které zahrnují místní farmy, vinařství a řemeslné výrobce.

Pro ty, kteří hledají dobrodružství, nabízí Tasmánie řadu outdoorových aktivit, včetně pěší turistiky, jízdy na kajaku a horském kole. Drsný terén státu a nedotčené oblasti divoké přírody poskytují dokonalé zázemí pro milovníky outdoorových aktivit a nabízí mnoho stezek a vodních cest k prozkoumání.

Tasmánie jednoduše nabízí jedinečné a nezapomenutelné zážitky pro cestovatele, kteří hledají vzdálenou a krásnou destinaci. Tasmánie má díky své úchvatné přírodě, jedinečné flóře a fauně, bohaté historii a prosperující gastronomické a vinařské scéně co nabídnout každému. Ať už hledáte dobrodružství, odpočinek nebo kulturu, tato země jistě zanechá trvalý dojem ve všech, kdo ji navštíví.

Publikováno: 07. 04. 2023

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Kolářová