The Guard

The Guard (Pomáhat a chránit) je výborná tragikomedia z prostředí policejního sboru, odehrávající se na západním pobřeží Irska. Hlavní hrdinou policejního sboru je Gerry Boyle (Brendan Gleeson). Gerry je velice zvláštní strážce zákona libující se v prostitutkách, zvráceném smyslu pro humor a nezájmem pro obchod s kokainem, kvůli kterému mu na dveře klepe agent FBI Wendell Everett (Don Cheadle). Po shlédnutí filmu nabudete dojem, stejně jako agent Everett, že je buď Gerry neskutečně blbej nebo neskutečně chytrej.

[caption id="" align="aligncenter" width="560"] Brendan Gleeson[/caption]

Od začátku filmu vás bude provázet příjemný, avšak těžce srozumitelný irský přízvuk. Malo-město má typické rysi irské krajinky, má svůj přístav, své divné obyvatele (někteří ani neumějí anglicky), ale má také něco navíc. V současné době se zde má uskutečnit obchod mezi drogovými dealery v hodnotě několika set milionů dolarů. Dealery hrají přední angličtí herci jako je Liam Cunningham (Davos Mořský - Hra o trůny) nebo Mark Strong (Richie z Rock'n'Rolla). Toto skvělé obsazení, anglický humor, maloměšťáctví a irská krajina dali vzniknout skvělému filmu, u kterého se pobavíte.

[caption id="attachment_519" align="aligncenter" width="560"] David Vilmot, Liam Cunningham a Mark Strong (zleva)[/caption]