2DIN autorádia: Moderní technika umocní vaše zážitky za volantem!

Proč byste měli demontovat stávající autorádio a pořídit si místo něj modernější techniku v podobě 2DIN autorádia? Jaký je mezi nimi rozdíl a co všechno 2DIN autorádia umí? Všechny důležité informace najdete v tomto článku!

2DIN autoriádio nahrazuje zastaralou techniku

2DIN autorádia jsou již na první pohled podstatně větší než klasická autorádia. Mají dvojnásobnou velikost, větší váhu a bohatou nabídku funkcí, o kterých byste si v případě starších modelů mohli nechat zdát. Zatímco zařízení z kategorie 1DIN mají standardizované rozměry 180 x 50 mm, 2DIN standardizovaná velikost pro 2DIN je 180 x 100 mm. Dejte si však pozor na hloubku, která standardizovaná není. Rozhodnete-li se pro pořízení 2DIN autorádia, pravděpodobně se neobejdete bez plastového adaptéru známého jako redukční rámeček, případně tzv. ISO adaptéru a u některých automobilů i bez anténní redukce. Na trhu jsou 2DIN autorádia pro konkrétní značky automobilů a univerzální 2DIN autorádia. U univerzálních zařízení hrozí, že nemusí být stoprocentně kompatibilní.

2DIN autorádia a jejich funkce

2DIN autorádia jsou podstatně větší než 1DIN modely, protože nabízí podstatně bohatší nabídku funkcí. Standardně disponují USB portem a mohou mít také čtečku SD karet, Bluetooth, výstup pro subwoofer či zesilovač. Většinu moderních 2DIN autorádií lze propojit s mobilním telefonem a rozšířit je o další funkce. Velká obrazovka (některé modely mají až 8'') je jako stvořená pro GPS navigaci a sledování filmů na DVD. Některé modely lze ovládat i dálkovým ovládáním. Jedno je jisté, s 2DIN autorádiem se během cestování nebudete nudit. Multimediální centra toho umí opravdu hodně a v budoucnu se bude funkcionalita rozšiřovat i nadále. S výběrem vám poradí specializovaný prodejce, který nabízí 2DIN autorádia za výhodné ceny.

Publikováno: 11. 06. 2016

Kategorie: Auto-moto

Autor: Ivana Kolářová