Dárky pro děti

Četba dětských knih před spaním

Dnešní uspěchaná doba spojená s neustálou pracovní činností (směnný provoz rodičů) a péčí o domácnost a rodinu nám nedává moc příležitostí trávit dostatečný čas se svými dětmi. Rádi bychom s nimi chtěli trávit více času, ale bohužel pro spoustu rodin jsou společné chvíle velmi vzácné. Intenzivně trávený čas s našimi potomky je pro každé dítě velmi důležité. Jednou z činností, při které jsme s dítětem v blízkém kontaktu a plně se mu věnujeme, je určitě čtení.

Seznamovat naše ratolesti s knihami bychom měli již od útlého dětství. Nejprve je seznamujeme s leporeli plných obrázků např. se zvířátky, dopravními prostředky, geometrickými tvary, věcmi, s kterými se běžně v životě setkáváme, a ty pojmenováváme a popisujeme tvary a barvy. Poté se s nimi učíme první říkadla, písmena a čísla a následuje četba pohádek a příběhů plných kladných a záporných postav.

Denní předčítání knih především před spaním má mnoho pozitiv. Předčítání posiluje schopnost soustředení pozornosti, jelikož se děti musí 15-30 minut soustředit na děj napínavé pohádky či příběhu. Dále čtení velmi rozvíjí fantazii, protože jsou děti zataženy do děje a prožívají různá dobrodružství se svými hrdiny. A postupným vývojem dokáží rozpoznat dobro od zla a realitu od světa fantazie. V neposlední řadě čtení rozšiřuje slovní zásobu a vyjadřovací schopnosti.

Širokou nabídku sortimentu knih pro každou věkovou kategorii zahrnující dětské knihy a další žánry nabízí za přijatelné ceny spolehlivé internetové knihkupectví pro každého Eruditus.cz, jež najdete na webových stránkách Eruditus.cz s odkazem na www.eruditus.cz. Z nabídky této společnosti si můžete zakoupit knihy rozličných žánrů spadající pod kategorie krásná literatura, zdraví a životní styl, naučná a odborná literatura, pro děti a mládež, audioknihy, učebnice a výuka jazyků, cestování a mapy a najdeme zde i doplňkové zboží jako kalendáře, křížovky, hádanky, hry, DVD, CD, periodika, software, školní potřeby aj.