Nejlepší atrakce v Praze. Nesmíte si je nechat ujít!

O našem hlavním městě se často hovoří jako o srdci Evropy. Pokud si momentálně sháníte stylové ubytování v Praze a rádi byste alespoň několik dní objevovali její krásy, máme pro vás pár konkrétních tipů. Praha je nabitá památkami a atrakcemi všeho druhu. Není divu, že patří k nejvyhledávanějším lokalitám na světě. Na své si přijde každý – příznivci aktivního odpočinku i turisté, kteří preferují relaxaci. Některá místa však v knižních průvodcích nenajdete…

Vítkov

Vyhlídky patří obecně k často navštěvovaným místům. Platí, že čím vyšší, tím lepší. Panoráma hlavního města je úchvatné a chcete-li si užít jedinečný pohled, vydejte se na kopec spojující Žižkov a Karlín. Na samotném vrcholu se tyčí bronzová socha Jana Žižky. Možná se cestou mírně zadýcháte, ale rozhodně to stojí za to. Ideálním výchozím bodem je zastávka Křižíkova.

Divoká Šárka

Úžasná příroda přímo uprostřed metropole? Pohádkové lesy, strmé skály, průzračná voda a romantická zákoutí v přírodní rezervaci Divoká Šárka vás okouzlí. Výlet vám zabere minimálně celé odpoledne a odnesete si sebou spoustu zážitků. divoka-sarka

Letenské sady

Na vrcholu Letenských sadů se nachází známý metronom. Kinetický objekt sochaře Vratislava Nováka nahradil Stalinův pomník. Stroj připomíná Mälzelův metronom a sochař ho nazval „Stroj času“. Je vysoký 25 metrů, váží 7 tun symbolizuje neúprosné plynutí času. I na tomto místě se vám dostane báječného rozhledu na panoráma Prahy.

Trója – Císařský ostrov

Skvělé místo pro celou rodinu, to je největší pražský ostrov, který leží na Vltavě na pěší trase ze Stromovky do Tróje. Nachází se zde zoologická a botanická zahrada, zámeček a spoustu zelených ploch. Navíc se odsud rychle dostanete do Stromovky.

Kde se ubytovat?

Chcete-li si pobyt v hlavním městě užít na sto procent, zaměřte se na hotely v Praze v lokalitě s dobrou dostupností do ostatních městských částí. Belvedere Skvělým místem pro relaxaci po náročném dni plném zážitků je stylový čtyřhvězdičkový Hotel Belvedere Praha, který se nachází nedaleko Pražského hradu s přímým a rychlým spojením do historického i obchodního centra města.

Publikováno: 31. 03. 2016

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Kolářová