Proč začít podepisovat dokumenty elektronicky?

Není žádným tajemstvím, že v současné době spousta osob opouští zastaralé metody a raději zkouší nové, efektivnější postupy. Krásně to můžeme vidět například u bezkontaktních plateb, kdy už si hravě vystačíme pouze s mobilním telefonem nebo smart hodinkami. Tak proč s sebou tahat peněženku? Mohli bychom pokračovat tradičním podpisem dokumentů. Protože každý doma nemá tiskárnu a nemá čas podpis ověřovat, následně dokument skenovat, nabízí se daleko rychlejší  a levnější alternativa – elektronická forma podpisu.

Proč přejít na elektronický podpis?

Důvodů, proč přejít na elektronický způsob podpisu, je hned několik.

Nejenže ušetříte čas, ale i peníze

Nebojte se nových věcí - s elektronickým podpisem si hravě poradíte díky ryze české aplikaci Signosoft. Ta vás ušetří zbytečnému „papírování“, konkrétně díky elektronickému podpisu uspoříte o cca 80 % více času, než kolik byste strávili klasickým podepisováním dokumentů. Jak už jsme výše zmínili - tisk, podpis, ověřování, skenování a následné odeslání na mail příjemce již díky elektronickému podpisu nebude potřeba. A to není vše. Elektronický podpis vám ušetří celou řadu nákladů spojených s klasickým podpisem. Za zmínku stojí například poštovní služby, toner do tiskárny, ale také pořízení nové tiskárny, když se stará pokazí. A samozřejmě i další související náklady. Zajímají vás konkrétní čísla? Pokud byste měsíčně podepsali 300 dokumentů elektronicky namísto klasického podpisu, tak ušetříte až 57 % nákladů, což může ročně udělat i přes 200 tisíc korun.

Podporujete ekologii

Jestliže přejdete na elektronický podpis, pomůžete zachránit spousty stromů před vykácením. Přírodě by přechodem na tento způsob podepisování dokumentů ulevily zejména větší společnosti.

Elektronický podpis má stejnou hodnotu jako klasický

Elektronický podpis je stejně právně vázaný a vynutitelný jako ten klasický, navíc díky vysokému stupni zabezpečení nemusíte mít obavy, že vám podpis někdo zfalšuje. Chcete se o výhodách elektronického podpisu dozvědět více? Přečtěte si o něm na Signosoft.cz. Česká appka vám umožní realizovat elektronický podpis online snadno, rychle a bezpečně.

Publikováno: 21. 12. 2021

Kategorie: Podnikání

Autor: Ivana Kolářová