Kam na dovolenou? Na hory!

Nevíte kam letos pojedete na dovolenou? Vybrat tu správnou destinaci může být někdy problém. Pokud ovšem Vaše možnosti udává především peněženka a netoužíte po moři, navštivte letos naše sousedy. Slovensko nabízí hned několik možností jak strávit volné dny s rodinou. Ceny jsou příznivé a rozumět si budete všude kde vstoupit. Jazyková bariéra totiž neexistuje, zejména u starších ročníků. Vaše děti mohou mít ze začátku problém porozumět Slovákům, avšak jejich snaha vyhovět pobaví možná i trošku kostrbatou češtinou. Děti si rozumějí i beze slov. Najdou si tak nové kamarády a naučí se i něco nového.

Lákadlem pro turisty jsou zejména Vysoké Tatry. Ty nabízejí i množství krásných turistických výletů, navštívit zde však můžete i aquaparky. Děti budou nadšené a i bez moře si užijete léto u vody. Ubytování ve Vysokých Tatrách seženete v jakékoliv kvalitě. Ceny se tedy odvíjejí od polohy hotelu ale i od služeb, které nabízí. I pro obyčejné turisty je v nabídce množství krásných penzionů, které nabízejí ubytování vysoké kvality i výborné jídlo.

Tatry však nejsou jedinou zajímavostí Slovenska. I Fatra nabízí nádherné výhledy do údolí a turistika zde není až tak náročná. Ve Slovenském ráji můžete vidět nejen přírodu ale i krásné jeskyně.

Chcete-li se k přírodě přiblížit co nejvíce a chcete mít klid od rušných hotelů, ubytujte se v jedné ze stylových chat někde na okraji lesa. Teprve pak si skutečně vychutnáte ten božský klid.

A pokud se zhorší počasí, můžete navštívit krásné města v srdci této země.

Publikováno: 23. 05. 2013

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Kolářová