Cool móda

Zdravotní obuv není jen pro nemocné. Nosit by se měla preventivně!

Většina lidí trpí nepříjemnými ortopedickými problémy. Nejčastěji pak bolestmi páteře, kloubů a hlavy, ale v hojné míře také otlaky, puchýři a dalšími projevy nevhodně zvolené obuvi. Přitom by stačilo nešetřit na nesprávném místě a při výběru brát ohledy na zdraví. Pokud některá z uvedených potíží trápí i vás, pořiďte si kvalitní zdravotní obuv a dopřejte svým nohám komfort, jaký si zaslouží. Ostatně máte jenom jedny, a ty vás ponesou po celý zbytek života.

Proč nosit zdravotní obuv?

Do skupiny zdravotní obuvi patří boty respektující zásady zdravého obouvání. Tedy takové, které napomáhají ke zdravému vývoji chodidla a správnému tvarování klenby. Zároveň jsou šetrné ke kloubům, poskytují maximální pohodlí při chůzi a eliminují bolesti zad.

Rozšířeným mýtem je tvrzení, že jsou zdravotní boty určeny pouze pro lidi, u kterých se již výše zmíněné problémy objevily. Pravou je, že nošení takové obuvi funguje jako prevence, takže by se jí neměl bránit nikdo, kdo nechce riskovat nesprávný vývoj a tvarování chodidla.

Nohy jsou jedny z nejvíce namáhaných partií, a proto si zaslouží zvýšenou pozornost. Zdravotnická obuv tlumí nárazy a snižuje celkové zatížení kloubů a páteře. Navíc nemusíte mít strach ani z designu – výrobci zdravotnické obuvi moc dobře vědí, že jejich zákazníci vyžadují vzhled, který jde ruku v ruce se současnými trendy.

A teď si představte, jak si užíváte každý krok. Vaše nohy se budou cítit úplně jinak než doposud, a s radostí se vydáte i na delší procházky…

Zdravotní obuv Suecos
Zdravotní obuv Suecos

Které značky jsou top a kde je seženete?

Skvělou volbou je španělská značka Primavera, která vyrábí obuv s unikátním pružinovým systémem. Za zmínku však stojí také značky jako Suecos a zdravotní obuv dámská Abeba. Pokud vás možnost, jak chodit zdravě, oslovila, poohlédněte se po nich u specializovaného prodejce pp-servis.eu.

Hledáte s partou odpočinek?

Ideální pěknou chatu k pronájmu v přírodě? Krásné chaty k pronájmu naleznete na stránkách ubytování Šumava. Můžete si vybrat chatu na samotě, na horách, u vody nebo na okraji lesa. Pokud preferujete komfort, dopřejte si chaty které jsou vybaveny saunou, bazénem i vířivkou. Po takové parádní dovolené se budete dlouho cítit odpočinutý a plný elánu.

Sponzoři