Láká vás safari Afrika? Na takovou dovolenou nikdy nezapomenete!

V letošním roce bude spousta lidí trávit dovolenou jinak než obvykle. Koronavirus nás donutil přemýšlet a přehodnocovat, jestli nám stojí za to jet do zahraničí. Nesmutněte však. Není všem dnům konec. Osud vám nahrál do karet a dal vám příležitost naplánovat velkolepou dovolenou, která se uskuteční třeba už na podzim. A kam by to mělo být? Jestliže se chcete vydat na skutečně nezapomenutelnou cestu, poznat nové zvyky, na vlastní oči vidět zvířata, která se v Evropě vyskytují jenom v ZOO a vystoupit ze své komfortní zóny, vydejte se do Afriky. Safari Afrika je místo, které by měl ve svém životě aspoň jednou navštívit každý.

Sami do Afriky? Raději ne!

Samozřejmě že se můžete sami vydat například do Johannesburgu nebo jiného velkého civilizovaného města, tam se vám nic nestane, ale v džungli? Z ČR jsme zvyklí, že nás jen tak něco neohrozí, ale stačí se podívat k sousedům – Slováci mají docela respekt z medvědů. V Africe žije ještě více zvířat, která byste naživo asi potkat nechtěli. A to ještě nemluvíme o jedovatých hadech, pavoucích a tak dále. Do srdce Afriky se rozhodně nevyplácí vydat na vlastní pěst.

Vezměte si českého průvodce

Dovolená s průvodcem nemusí být nutně špatná. Pokud se však bojíte, že byste si ji neužili z důvodu jazyka, máte jedinečnou možnost vydat se do Afriky s českým průvodcem a jeho africkou manželkou! Jakub Fanta se v Africe oženil, vzal si Tshepo, která pracuje v oblasti cestovního ruchu a marketingu. Dnes spolu provozují společnost Manzelka Africka a pořádají nezapomenutelné dovolené pro zájemce z celého světa. Ukážou vám safari Botswana v tom nejlepším světle, vezmou vás na solné pláně Makgadikgadi, ke slavným Viktoriiným vodopádům na řece Zambezi i do přírodních rezervací Linyanti a Chobe. Díky nim poznáte Afriku a její kulturu z první ruky, a především v bezpečí.

Publikováno: 20. 06. 2020

Kategorie: Cestování

Autor: Ivana Kolářová