Nejlevnější půjčky na automobil

Potřebujete auto, případně lepší auto, než je vaše stávající, ale nemáte na účtu potřebnou částku? Anebo máte, ale nechcete se takzvaně vydávat z peněz a věříte, že se vám více vyplatí financování formou půjčky? To je na vašem uvážení. My vám prozradíme vše, co byste měli o půjčce na auto vědět a také to, jak najít tu nejlevnější variantu.

Co je autopůjčka?

Jak napovídá název, půjčka na auto neboli autopůjčka je specifický typ účelové půjčky, která slouží k pořízení automobilu. Některé banky a nebankovní instituce pod tímto názvem nabízí financování formou leasingu, jehož nevýhodou je fakt, že po dobu splácení vozidlo zůstává majetkem dané společnosti.

Výhody a nevýhody půjčky na automobil

Podstatnou výhodou půjčky na auto je skutečnost, že se majitelem vozidla stáváte ihned, tedy nikoliv až poté, co úvěr splatíte. Oproti leasingu se navíc nabízí mnohem širší možnosti nastavení parametrů, tzn. délky splácení apod. Automobil financovaný půjčkou je možné kdykoliv prodat a uhradit zbylou část dluhu (za předpokladu, že se vozem neručí). V konečném součtu je celková splatná částka nižší než v případě leasingu. Nespornou výhodu je i fakt, že při sjednávání pojištění (povinného ručení a havarijního pojištění) si lze uplatit bonusy, což při financování leasingem možné není. Co se týče nevýhod, jde o obvykle nešvary související s půjčkou jako takovou. Vyřízení nemusí být právě jednoduché a poskytovatel může mít vyšší požadavky na bonitu, případně důsledně kontroluje tzv. credit score. Při vyšších částkách bývá podmínkou ručení třetí osobou nebo daným automobilem.

Jak poznat nejlevnější půjčku?

Nejlevnější půjčky na auto poznáte podle výše RPSN – ukazatele, který zahrnuje nejen úrokovou sazbu, ale také všechny související poplatky. Přehledné porovnání najdete na portálu porovnej24.cz, kde jednoduše vepíšete požadovanou částku do příslušného pole a vyhledávač pro vás najde nejvýhodnější nabídku.

Publikováno: 30. 06. 2021

Kategorie: Auto-moto

Autor: Ivana Kolářová