Pomozte vybrat vítěze soutěže E.ON Energy Globe 2022 - odměna čeká i na vás

Některé snahy o zlepšení životního prostředí se mohou zdát nicotné, avšak právě tím, že každý uděláme nějakou malou změnu, můžeme společně dosáhnout velkého efektu. Projekty menšího rozsahu, pocházející například od obcí či firem, se snaží podporovat také soutěž E.ON Energy Globe. Tato ekologická soutěž se letos koná již počtrnácté. Původně bylo nominovaných 165 projektů, aktuálně už jich figuruje jenom šestice. A právě vy můžete do konce září pomoci rozhodnout, kdo bude absolutním vítězem.

Koho z finálové šestky vyberete?

Pět projektů, jež jdou do finále, vybrala odborná porota, ten šestý, tedy divoká karta, byl vybrán na základě hlasování veřejnosti. Každému projektu byl letos přiřazen nějaký partner z řad známých osobností, který jim pomáhá sbírat hlasy. Do E.ON Energy Globe se zapojili například Emma Smetana, Veronika Khek Kubařová či Václav Kopta. V šestici finalistů najdete obec Kněžice, která se stala energeticky soběstačnou, společnost Myco s obalovým materiálem z hub, který umí nahradit plasty, Nikatron s úsporným řízením osvětlení Savee, biotop raků v Rokycanech, obec Rybí s domovními čističkami odpadních vod a firmu Wienerberger s fotovoltaikou ve střešní krytině. Tu vybrala veřejnost.

Hlasujte a vyhrajte zajímavé ceny

Letos nejsou projekty rozděleny do kategorií, všichni soutěží společně. Budou však vyhlášeny tři projekty. Absolutní vítěz si odnese cenu ve výši 300 000 Kč a bude Českou republiku reprezentovat dále na mezinárodním kole soutěže. Další dva projekty získají ceny od partnerů soutěže. Ani veřejnost, která hlasuje, nepřijde zkrátka. Vylosovaní šťastlivci si užijí rodinný let balonem, víkend na chatě v korunách stromů a ceny od partnerů. Hlasovat pro projekty jde přímo na www.energyglobe.cz. A nezapomeňte sledovat slavnostní vyhlášení finále, které 22. října večer uvede Česká televize.

Publikováno: 19. 08. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová