Kravata, či motýlek?

Každý muž potřebuje ve svém šatníku kravatu, případně motýlka. Současný trh je však rozmanitý, a proto je pro někoho obtížné vybrat si mezi jednotlivými variantami. Pokud se tedy stále nemůžete rozhodnout, stačí se řídit následujícími radami.

Zohledněte svůj styl

Spíše než si hledat módní pravidla byste měli zohlednit především svůj osobní styl a také své preference. Obvykle je kravata decentnější volbou, protože nevyčnívá a nijak extrémně na sebe neupozorňuje. Naopak motýlek k obleku naznačuje buď formálnější příležitost, nebo jedinečný smysl pro styl.

Naučte se vázat kravatu i motýlek

Ať už dáváte přednost kravatě, nebo motýlku, musíte se naučit správný způsob vázání. Samozřejmě je možné zakoupit motýlka, který je pouze na připínání, ale takovou cestou se nevydávejte. Vázací motýlek má totiž své ojedinělé kouzlo.

Vnímejte to jako doplněk outfitu

Kravata i motýlek jsou módními doplňky. Zkrátka představují akcent vašeho celkového outfitu. Znamená to tedy, že kravatu i motýlka nemůžete dobře vybrat, dokud jste si nevybrali, co si oblečete. Smoking? Oblek? Kalhoty a sportovní sako? Kalhoty a košile? Ujistěte se, že styl a vzor kravaty či motýlka dokonale doplní celkový vzhled, jehož se snažíte dosáhnout.

I na kvalitě záleží

Vzhled je jedna věc, ale opomíjet byste neměli ani kvalitu zvoleného materiálu. Ať už tedy nosíte kravatu, nebo motýlka, levnější verze se snadno pomačkají, což negativně ovlivní celý váš outfit. Sledujte vzory i barvy, ovšem pozornost věnujte i materiálu jako takovému. Dobře vyrobený motýlek nebo kravata budou vypadat dobře i při častém používání. Pokud hledáte internetový obchod, odkud byste si mohli objednat motýlek pro výjimečného muže, podívejte se na Motylek.online. Každý nabízený motýlek je originální a jedinečný. Vyrábí se navíc ručně.

Publikováno: 27. 10. 2022

Kategorie: Móda

Autor: Ivana Kolářová