Se správnými doplňky bude Váš outfit dokonalý

Šperky jsou neoddělitelnými doplňky, které zkrášlují ženy z každé sociální vrstvy. Snad v každém velkém i malém městě najdete obchod nabízející šperky více i méně renomovaných značek. Dokonce i obyčejná bižuterie či polodrahokamy vás rozzáří. Šperky mají neuvěřitelnou moc váš módní outfit podtrhnout. Nevíte-li si rady, máme pro vás hned několik skvělých tipů.

Náhrdelníky kombinující materiál

Stejně jako se mění móda kolekcí oblečení, mění se i trendy ve špercích. Módní je mísení materiálů i stylů. Není tedy výjimkou, že na krku modelky uvidíte náhrdelník, který kombinuje kov, dřevo a smalt. Jestliže jste milovnicí retro stylu, pak si můžete vzít do parády retro doplňky, jimž nuda a ležérnost nic neříká. Horkým trendem je v současnosti eklekticismus, což je mixování jak barev, tak i stylů.

Zapomeňte tedy na domněnky, že by šperky měly odpovídat vaší osobnosti či by měly mít romantický nádech. Důležité totiž je, aby šperky (náhrdelníky, náramky či prstýnky) ladily s vaším outfitem.

Šperky ke každé příležitosti

Měli byste také mít na paměti, na jakou příležitost si daný šperk chcete vzít. Dříve se náušnice vybíraly podle tvaru obličeje. Dle dávných tvrzení čtvercové obličeje potřebovaly zjemnit hranaté linie, a tak tyto ženy nosily náušnice s oblými hranami. Ženy s kulatým obličejem zase dle tvrzení slušely více visací či čtvercové náušnice. Od těchto rad se upustilo.

Mnoho módních specialistek říkají, že je potřeba podtrhnout přirozenou ženskost a krásu, a proto i ženy s kulatým obličejem si mohou klidně vzít kulaté náušnice.

Nebojte se míchat barvy

Co se týče barvy, pak nemusíte mít všechny šperky sladěné ve stejné barvě jako outfit. Stačí mít pouze podobný odstín, nebo aby část šperku obsahovala jednu barvu ze zbytku outfitu. Toto je rada nad zlato. Stačí mít zdravé sebevědomí, pak si troufnete barvy bez problémů kombinovat. Vždyť pravidla jsou od toho, aby se porušovala, a v módě to platí dvojnásob. Jestliže jsou tedy dána pravidla, že by barvy oblečení a doplňků měly být stejné, porušte to.

Pár rad na konec. Masivní náušnice už nic nesnesou na krku. Velký náhrdelník noste klidně bez náušnic, nebo zvolte spíše nenápadné a drobné náušnice. Když na jedné straně přidáte, na druhé uberte.

Publikováno: 02. 10. 2012

Kategorie: Doplňky

Autor: Isména Čadová