Mini tiskárna k mobilu: Na fotky i dokumenty

Co je malé, to je nejen milé, ale obvykle i velmi praktické. O mini tiskárnách, se kterými se v poslední době doslova roztrhl pytel, to tedy určitě platí. Pokud jste vždy toužili po kompaktním zařízení, díky kterému vytisknete i za pochodu fotky z mobilu, ale třeba i smlouvu nebo jiný dokument, budete z lehké, mobilní tiskárničky nadšení. Jenomže jak vybrat správný model?

Co je mini tiskárna?

Mini tiskárna či mobilní tiskárna je zařízení, které se v zásadě příliš neliší od klasické tiskárny. Rozdíl je především ve velikosti a ve způsobu napájení (některé modely používají baterie, v jiných je akumulátor). Modelů mini tiskáren je ovšem na trhu poměrně dost, a pro člověka bez hlubších technických znalostí není snadné vybrat ten správný. Jak tedy postupovat? V prvé řadě si ujasněte, k jakému účelu budete zařízení používat. Bude to pouze tisk fotografií z mobilu, anebo potřebujete přenosnou alternativu k běžné tiskárně?

Jak funguje kapesní tiskárna pro tisk fotografií?

V prvé řadě musíme podotknout, že mini tiskárny určené pro tisk fotografií z mobilu jsou primárně určeny pro zábavu. Neznamená to nic jiného, než že si v případě potřeby rychle vytisknete snímek z rodinné oslavy či jiné akce. Pro tisk fotografií ve větším množství jsou však tato zařízení spíše nevhodná – důvodem je vysoká cena snímků, která vychází na cca 15 Kč. Na vině jsou drahé recyklovatelné fotopapíry, které již obsahují barvy. Co se však týče samotného používání, je velmi snadné. Stačí, když mini tiskárnu připojíte prostřednictvím Bluetooth k mobilnímu telefonu a je to. Kompaktní rozměry předurčují nošení přenosné tiskárny v kabelce či batohu.

K mání jsou také kapesní inkoustové tiskárny

Zatímco „fototiskárny“ obvykle pracují na bázi termosublimačního tisku (a nepotřebují náplně), pro tisk dokumentů jsou vhodné kapesní inkoustové tiskárny. Pracují stejně jako klasická zařízení, rozdíl tkví pouze v rozměrech. Pokud si pořídíte právě tuto variantu, budete ji moct používat i jako plnohodnotnou domácí tiskárnu.

Jaký model zvolit? Nechte si poradit!

O malých, lehkých a neuvěřitelně praktických pomocnících bychom toho mohli napsat ještě hodně, ale mnohem lepší bude, když vás nasměrujeme na žebříček nejlepších mini tiskáren na serveru toply.cz. Najdete v něm tip na absolutního vítěze testu (tzn. nejlepší mini tiskárna) i na levnější alternativu. Spořílci pak jistě ocení tip na nejlepší mini tiskárnu do 1000 Kč a cestovatelé doporučení vhodného modelu na cesty.

Publikováno: 22. 04. 2022

Kategorie: Technika

Autor: Ivana Kolářová

Tagy: mini tiskárna | tiskárna k mobilu