Počítače

Starší „hápéčko“ nevyhazujte, ani když se porouchá. Přečtěte si, kde ho levně opravit!

Notebooky značky Hawlett Packard jsou u českých uživatelů po mnoho let na samotné špici popularity. Z hlediska prodeje jsou stabilně na prvním až druhém místě (střídají se se značkou Lenovo) a obecně nabízí vynikající poměr ceny, výkonu a kvality dílenského zpracování. Názory zákazníků se však v mnohém liší – první skupina nedá na „hápéčka“ dopustit, druhá si stěžuje na to, že už „nevydrží tak dlouho jako kdysi“. Jak je to s poruchovostí notebooků HP ve skutečnosti?

Sázet na jakékoliv statistiky poruchovosti není příliš moudré. Autoři většinou pracují s omezeným vzorkem, což má zásadní vliv na objektivitu informací. S ohledem na dostupná data nelze jednoznačně tvrdit, nakolik jsou notebooky značky HP více či méně poruchové než konkurence. Což potvrdil i servis notebooků HP, který na značce neshledává nic, co by se vymykalo standardům.

Jinými slovy – s trochou štěstí vám bude po mnoho let dobře sloužit i některý z levnějších modelů, zatímco smolaři se porouchá těsně po skončení záruční lhůty zařízení s mnohonásobně vyšší pořizovací cenou.

Dobrá zpráva je, že náhradní díly na notebooky HP nejsou předražené a téměř každá závada lze poměrně levně opravit. Musíte se však obrátit na neautorizovaný servis notebooků HP, protože „značkové“ opravny obvykle mění celou základní desku.

V neautorizovaném servisu technici provádí i opravy jednotlivých komponentů. Dobrou volbou je servisní centrum ABAX, které levně nakupuje náhradní díly HP od světových dodavatelů. Servis je oproti opravě ve značkové prodejně výrazně levnější a po předložení cenové kalkulace se pro něj rozhodne 8 z 10 zákazníků. Míra poruchovosti opravených notebooků je zanedbatelná – dlouhodobě se pohybuje pod 10 %.

Co z toho plyne pro vás? Pokud máte notebook značky HP, na který se již nevztahuje záruka, nechte si ho levně opravit. Vyplatí se to i v dnešní době, kdy jsou pořizovací ceny nových notebooků nižší než v minulosti.

Sponzoři

Potahy na křesla

Oživte jednoduše vaše staré křeslo pomocí potahu.

Investiční zlato

Nenechávejte své úspory jen tak ležet. Investujte je raději do zlata.

Přírodní produkty Phyteneo

Na běžné zdravotní problémy jsou tady přípravky značky Phyteneo.