Péče o ruce

Trendy barvy laků 2012

Ruce jsou naší vizitkou, a proto bychom jim měly dopřát takovou péči, jakou si zaslouží. Nejvíce na našich rukách vynikají nehty. Oloupaný lak na nehtech a jejich neupravenost na okolí nepůsobí příznivým dojmem. Setkáváte-li se denně s lidmi, podáváte-li si s nimi ruce, o to víc byste se o své nehty měla starat. Nehty by měly být čisté, vytvarované, kůžička kolem nich by měla být hladká a jemná. Navíc můžete celou vizáž nehtů dotvořit moderními laky na nehty či jinými prvky zdobení.

Před lakováním se řiďte několika pravidly

Než začnete své nehty lakovat, měla byste je nejprve ošetřit. Vezměte do rukou leštičku, s níž vyhladíte povrch nehtů. Před nanesením laku je potřeba odstranit mastnotu za pomocí odlakovače. Pak nehty opláchněte a dobře usušte. Použijte i zpevňovač nehtů, které zaručí jejich pevnost a nevysuší je. A nakonec přijde na řadu samotné lakování. Doporučuje se lakovat dvě vrstvy jemnými tahy štětečku, ale každá vrstva musí dobře zaschnout. Nakonec vezměte průhledný vrchní lak, který nehtům dodá pevnost a neodolatelný lesk.

Když nemáte své přírodní nehty krásné

Ale ne všechny ženy se mohou pyšnit vlastními krásnými a zdravými nehty. V takovém případě nastávají dvě alternativy řešení. Buď si můžete koupit umělé nehty v drogerii a přilepit si je pomocí speciálního lepidla na své přírodní nehty. Ale tyto umělé nehty vám dlouho nevydrží, jejich výdržnost je pár dní, maximálně týden.

Druhou a lepší možností je návštěva nehtového salonu, kde vám profesionálka aplikuje umělé nehty gelovou či akrylovou metodou. Tyto nehty vypadají přirozeně, jsou pevné a vydrží vám několik týdnů.

Jaké barvy laků na nehty letos letí?

Neustále je v kurzu francouzská manikúra, která zvýrazní přirozenou krásu. Moderní, zaměstnaná žena si na eleganci potrpí a nehty nalakované ve francouzském stylu vypadají nejen elegantně, ale podtrhnou i ženskost.

Novinkou na trhu jsou laky na nehty, které po jejich natření vykouzlí duhový efekt. Odstín se mění podle toho, jak na něj dopadá světlo. To je dáno tím, že v laku se nachází unikátní perleť. Na trhu jsou k dostání tyto laky v různých barevných odstínech. Preferujete-li extravaganci, pak vás nadchnou smyslně červené saténové nehty, jimž nechybí lesk. Tuto barvu můžete zvolit nejen na večírek, ale také na návštěvu do divadla či posezení s přáteli.

Pro odvážné ženy jsou k dostání laky na nehty v zelené, modré, temně fialové či černé barvě. Horkým hitem jsou nehty polepené různými ozdobami, které jsou ale vhodné spíše pro mladé slečny.