Alu disky propůjčí vašemu autu exkluzivnější look. Navíc zlepší jízdní vlastnosti

Jak jste bez nich mohli existovat? Kola dělají auto a jsou to právě elektrony neboli alu kola, díky kterým může vypadat skvěle i poměrně stará a docela obyčejná kára. Vzpomeňte si na legendární pořad Pimp my ride, který moderoval raper Xzibit. Společně se svým týmem ladily stará auta, která našli na ulici – a stěžejním prvkem vždy byly právě hliníková kola. Pokud vám není jasné, proč byste do nich měli investovat, přečtěte si tento článek. Prozradíme vám i to, kde najdete online konfigurátor, pomocí kterého si alu disky vyzkoušíte na svém auta v pohodlí domova.

Proč se vyplatí vsadit na alu kola?

Nic proti plechovým diskům, i ty mohou mít specifické výhody, nicméně alu kola je válcují téměř ve všech ohledech. Jsou lehčí a vozidlo díky nim jezdí o něco úsporněji. Zároveň prospívají brzdám a pneumatikám, protože zefektivňují proudění vzduchu v oblasti kol (nedochází k tak častému přehřívání jako v případě plechových disků) a navíc prospívají jízdním vlastnostem. A aby toho nebylo málo, jsou pevnější… a krásná, takže auto vypadá mnohem lépe, i kdybyste ho třeba čtvrt roku nemyli.

Nejsou tak drahá, jak vypadají

Kvalitní hliníkové disky nemusí stát majlant. Poohlédněte se u prodejce aluapneu.cz, který nabízí široké spektrum pěkných designů za velmi dostupné ceny. Sehnat celou sadu elektronů za cenu kolem 6 tisíc korun není vůbec nemožné!

Vyzkoušejte si vzhled v konfigurátoru

Po jakých alu kolech sáhnout, aby vaše auto vypadalo jako z první stránky magazínu TOP GEAR? Jednoduchá rada zní: použijte aplikaci ve výše zmíněném e-shopu a podívejte se, jak by vaše auto vypadalo s vybranými designy. Jednoduše načtete fotografii a namísto starých kol umístíte nová. Kdybyste se náhodou nemohli rozhodnout, není nic jednoduššího než sdílení na Facebooku. Stoprocentně se najde někdo, kdo vám při rozhodování poradí.

Publikováno: 19. 01. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Ivana Kolářová