Technika

Co si počít, když netiskne tiskárna?

Potřebujete tisknout důležité dokumenty, ale tiskárna začala stávkovat. Zřejmě půjde o banalitu. Pravděpodobně došla barva, což není konec světa – ale jak toner či kazetu vyměnit? A jaký je vůbec rozdíl mezi uvedenými pojmy?

Pokud tiskárna přestala tisknout, může se jednat o problémy s papírem – zaseknutý papír uvnitř tiskárny, nebo nedostatek papírů v zásobníku.

Další možností je technická chyba. V případě, že máte tiskárnu novou, se může jednat o chybějící ovladač. Případně došlo k chybě v komunikaci mezi PC a tiskárnou. Nepodaří-li se vám problém vyřešit, obraťte se na technickou podporu výrobce tiskárny.

Zdaleka nejčastěji však tiskárna přestává tisknout z důvodu nedostatku inkoustu či tonerového prášku. Tento problém se obvykle projeví slabým nebo nekvalitním tiskem.

Co je to toner?

Toner je náplň tvořená barevným práškem. Používá se v laserových a LED tiskárnách kopírkách. Chcete-li za toner ušetřit, poohlédněte se po kvalitní alternativně namísto originální náplně. K mání jsou levné tonery Epson, HP, Canon, Dell, OKI, tonery Brother a všechny ostatní značky. Používáním neoriginálních tonerů ušetříte nemalou částku. Správný typ vám doporučí prodejce na základě údajů o modelu vaší tiskárny.

Co je to cartridge?

Cartridge je inkoustová kazeta, která se používá v inkoustových tiskárnách. Může se jednat o jednu i více nádobek. Nedílnou součástí kazet bývá čip pro komunikaci s tiskárnou a informování o stavu inkoustu.

Používáte-li inkoustovou tiskárnu, můžete ušetřit tak, že inkoust do kazety doplníte. Mnohem bezpečnější je však nákup kvalitního neoriginálního cartridge. A jak vybrat ten správný? Opět se orientujte podle typu tiskárny. Ve specializovaných e-shopech jako např. Tonerdepot.cz stačí zadat do vyhledávání název / číslo náplně nebo tiskárny a zobrazí se vám vhodné produkty.

Add Comment

Click here to post a comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Sponzoři

Potahy na křesla

Oživte jednoduše vaše staré křeslo pomocí potahu.

Investiční zlato

Nenechávejte své úspory jen tak ležet. Investujte je raději do zlata.

Přírodní produkty Phyteneo

Na běžné zdravotní problémy jsou tady přípravky značky Phyteneo.