Co si počít, když netiskne tiskárna?

Potřebujete tisknout důležité dokumenty, ale tiskárna začala stávkovat. Zřejmě půjde o banalitu. Pravděpodobně došla barva, což není konec světa – ale jak toner či kazetu vyměnit? A jaký je vůbec rozdíl mezi uvedenými pojmy? Pokud tiskárna přestala tisknout, může se jednat o problémy s papírem – zaseknutý papír uvnitř tiskárny, nebo nedostatek papírů v zásobníku. Další možností je technická chyba. V případě, že máte tiskárnu novou, se může jednat o chybějící ovladač. Případně došlo k chybě v komunikaci mezi PC a tiskárnou. Nepodaří-li se vám problém vyřešit, obraťte se na technickou podporu výrobce tiskárny. Zdaleka nejčastěji však tiskárna přestává tisknout z důvodu nedostatku inkoustu či tonerového prášku. Tento problém se obvykle projeví slabým nebo nekvalitním tiskem.

Co je to toner?

Toner je náplň tvořená barevným práškem. Používá se v laserových a LED tiskárnách kopírkách. Chcete-li za toner ušetřit, poohlédněte se po kvalitní alternativně namísto originální náplně. K mání jsou levné tonery Epson, HP, Canon, Dell, OKI, tonery Brother a všechny ostatní značky. Používáním neoriginálních tonerů ušetříte nemalou částku. Správný typ vám doporučí prodejce na základě údajů o modelu vaší tiskárny.

Co je to cartridge?

Cartridge je inkoustová kazeta, která se používá v inkoustových tiskárnách. Může se jednat o jednu i více nádobek. Nedílnou součástí kazet bývá čip pro komunikaci s tiskárnou a informování o stavu inkoustu. Používáte-li inkoustovou tiskárnu, můžete ušetřit tak, že inkoust do kazety doplníte. Mnohem bezpečnější je však nákup kvalitního neoriginálního cartridge. A jak vybrat ten správný? Opět se orientujte podle typu tiskárny. Ve specializovaných e-shopech jako např. Tonerdepot.cz stačí zadat do vyhledávání název / číslo náplně nebo tiskárny a zobrazí se vám vhodné produkty.

Publikováno: 20. 03. 2018

Kategorie: Technika

Autor: Ivana Kolářová

Tagy: co je cartridge | co je toner | netiskne tiskárna