Jsou levné kancelářské židle vhodné pro celodenní práci?

To, že něco nese název „levné“ neznamená, že jde o výrobek, který má nižší kvality. Tudíž dřív než nad takovým výrobkem zlomíte hůl, čtěte, sledujte, studujte fakta. Toto označení mohou nést výrobky, které mají nižší cenu, ale ne nižší kvalitu. Mohou být ve výprodeji, protože jde o poslední prodávané modely apod. Ale rozumíme vám. Většinou levné věci toho moc nevydrží, ale musíme se na tuto záležitost dívat ze všech úhlů – nejen trpět předsudky a alergií na slovo levný. Ono hodně záleží, co od daného výrobku také čekáte. Někdy vaše přání levný výrobek splnit opravdu nemůže, ale jindy předčí očekávání a mile překvapí. Takže mohou levné kancelářské židle splnit vaše očekávání? Odpověď zní ANO.

Kancelářské židle plnící očekávání

  • Výběr židle souvisí především s fyzickým zdravím člověka. Jiné požadavky na výběr kancelářské židle bude mít 50 kg vážící človíček a jiné robustní člověk vážící 100 Kg. Rozdíl je také v tom, zda nás trápí bolesti zad či nikoliv.
  • V potaz musíme brát, zda budeme židli používat sami, případně ještě s kolegou/kolegyní, kteří ji mohou pravidelně upravovat podle své výšky (zde může docházet k dřívějšímu opotřebovávání matriálu).
  • Před nákupem bereme v potaz i délku sezení. Jedná se o celodenní práci anebo pouze o psaní úkolů, kde člověk bude na židli sedět pouze minimálně a většinu času trávit v terénu? To se týká například obchodních zástupců, kteří jsou většinu dne venku s klienty a do kanceláře chodí zapisovat reporty.
  • Zmínit musíme i fakt, že je jen velmi málo lidí, kteří se pravidelně během pracovní doby protahují. Pokud by tak činili, uleví svému tělu a nemusí naříkat na kvalitu židle.
Dobře navržená kancelářská židle přispívá k lepšímu pracovnímu komfortu. Pokud ji kupuje váš zaměstnavatel, tak toho asi moc nezmůžete. Jestliže si však pořizujete židli k počítači domů, přemýšlejte, jak moc ji budete využívat, kolik vážíte, jak moc bytelná musí být a zda vás trápí bolesti zad. Kvalitních a ergonomických židlí je dnes na trhu nespočet.

Publikováno: 05. 06. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová