Vyberte si do bytu správný obraz. Jak na to?

Prázdná stěna v interiéru rozhodně vypadá nijak hezky, ani zajímavě. Jak danou část vylepšit? Ideálně obrazem. Jde o léty prověřenou možnost, která může být nejenom estetickým doplňkem, ale pokud jde o malbu od známého malíře, tak i zajímavou investicí. Jak vybrat ten pravý?

Motiv je základ

Každému se líbí něco jiného. Zde je proto vhodné přihlédnout k našemu vkusu a k tomu, co preferujeme. Mezi velmi vyhledávané možnosti dnes rozhodně patří abstraktní obrazy na stěnu do interiéru. Jejich unikátem je to, že na první pohled nemusí nic znamenat, nic v nich nemusíte vidět, ale přesto působí zajímavě. Jsou ale i jiné možnosti, kterými se lze vydat. Mezi osvědčené patří třeba:
  • portréty,
  • přírodní motivy,
  • různé stavby.

Obraz, nebo fotografie?

I to je důležitá otázka. Dnes lákají obě dvě možnosti. Jejich rozlišení je celkem jasné. Pokud jde o fotografii, tak mluvíme o přesném zachycení konkrétního místa. Na stěně tak budete mít v podstatě jeho věrnou kopii. Když se podíváme na klasický malovaný obraz, tak při věrnosti zobrazení hraje roli cit a zkušenosti autora. Na druhou stranu platí, že každý obraz je skutečným originálem. A to je také velké plus.

Kde koupit?

Můžete se vydat třeba do galerie, a to pokud hledáte zajímavé originály od známých malířů. Většina lidí ale něco takového nutně nepotřebuje. A tak volí internet. Ano, i zde je možné snadno pořídit ten pravý obraz. Ideální je například internetový obchod Perfektniobrazy.cz. Ten je poměrně známým a celkem vyhledávaným. Z jakého důvodu? Je to prosté. Nabídka obrazů je skutečně nesmírně bohatá.

Jakou velikost?

Zaměřte se na velikost vaší prázdné stěny a zamyslete se nad tím, jaké řešení by vám nejvíce vyhovovalo. Může to být několik menších obrázků, může se jednat o jeden velký, stejně jako jsou dnes hitem obrazy označované jako vícedílné.

Publikováno: 28. 03. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová