Jaká je pravděpodobnost výhry v automatech?

Hrací automaty jsou fenomén, který spatřil světlo světa někdy na přelomu 20. století. První „mašinku“ sestrojil Charles Augus Fey – německý imigrant, který se přestěhoval do volnomyšlenkářského San Franciska. Samo sebou neměla podobu dnešních elektronických přístrojů, nicméně fungovala na stejném principu. V železném boxu se otáčelo několik válců a hráči doufali, že se zastaví tak, aby se vytvořila souvislá řada stejných symbolů. Postupem času došlo k dalším inovacím a automaty nabíraly na popularitě. Dnes jsou nedílnou součástí heren a casin na celém světě. Ale jaká je vůbec pravděpodobnost výhry?

Jednoruký bandita vás (pravděpodobně) oloupí

Říká se, že hrací automaty vydělávají pouze jejich provozovatelům, což je do jisté míry pravda. Jde o to, že pravděpodobnost výhry není valná. Ne nadarmo se prvním automatům přezdívalo jako jednoruký bandita… Jednoruký banditaVýplatní poměr bývá nastaven kolem 80 – 90 %, a to je ve srovnání s ruletou nebo blackjackem velmi málo. Zároveň jde o to, že house edge nelze snížit žádnou strategií. Válce se otáčí zcela náhodně a vůbec nezáleží na tom, jakou částku do automatu vložíte. Pokud si stále pohráváte s myšlenkou na rychlý výdělek v herně, raději od svého záměru upusťte. Hrací automaty jsou skvělým zdrojem zábavy a můžete si je zahrát i bez rizika – stačí navštívit online casino a vyzkoušet free mód. Rozhodnete-li se přesto zkusit štěstí (protože výhra je především i štěstí), pak na internetu zůstaňte. Online casina totiž nabízí mnohem zajímavější varianty automatových her a výrazně vyšší výplatní poměr než klasické herny.

HraChcete-li vyhrávat, vyberte si jinou hru

Na závěr jsme si nechali tip pro milovníky hazardu, kteří nechtějí spoléhat na faktor náhody. Vyberte si hru, v rámci které lze snížit house edge pomocí herních strategií. Správnou volbou budiž výše zmíněná ruleta, ale také karetní hry jako blackjack, baccarat nebo poker. I tyto hazardní hry můžete donekonečna testovat v bezplatné verzi.

Publikováno: 03. 08. 2015

Kategorie: Zábava

Autor: Ivana Kolářová