Výhody pískování při renovaci střech rodinných a obytných domů

Pískování a lakování jsou dvě důležité techniky, které se používají k renovaci a ochraně kovových, dřevěných a kamenných povrchů. Tyto technologie nacházejí uplatnění v průmyslových provozech i domácích dílnách, protože mohou zlepšit vzhled, trvanlivost a odolnost povrchu.

Co je to pískování

Pískování je proces, při kterém se na povrch aplikuje jemné křemičité pískové médium za vysokého tlaku. Tento proces se používá k odstranění starého laku, zrezivělých částí, starého nátěru a nečistot, které se hromadí na povrchu kovu, dřeva a kamene. Pískování může také zlepšit povrchovou strukturu a zvýšit přilnavost povrchu při následné aplikaci laku.

Využívá se zejména při odstraňování starých nátěrů z kovových konstrukcí, jako jsou například mosty, kontejnery. Pískování se provádí pomocí speciálního zařízení, které písek pod vysokým tlakem stříká na povrch materiálu. Může být prováděno suchým nebo mokrým způsobem.

Renovace a oprava střech

Kromě renovací mostů jsou další možností využití pískování opravy střech budov, jejichž součástí bývá odstranění velkého nánosu mechů, výměna poškozených tašek a impregnace fungicidu. Tento proces zvyšuje životnost střechy, protože postupem času dochází k tomu, že ochranná vrstva proti UV záření ztrácí svůj účel.

To má za následek narušení struktury tašky, čímž se na ní začínají více usazovat nečistoty. Proto mají velký význam renovace a nátěr střech. Klatovy a jejich okolí jsou místem, ve kterém působí společnost MOPIS, která se této činnosti věnuje.

Čištění střech

Je zřejmé, jak moc důležité je čištění střech. Domažlice, Kašperské Hory, Kdyně, Žinkovy – to jsou všechno adresy, kde firma MOPIS už předvedla, co umí. Na její práci, spočívající v renovacích střech, je možné se spolehnout. Její zkušení pracovníci jsou schopni vám poradit, co bude pro střechu vašeho domu to nejlepší.

Publikováno: 25. 03. 2023 / Aktualizováno: 28. 03. 2023

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová