4 výhody hliníkových disků aneb Proč si pořídit ALU kola

Napadlo vás někdy, že přejít z ocelových disků na hliníkové může mít více výhod než byste čekali? Právě totiž litá kola z hliníku se v posledních letech pyšní velké oblibě nejen mezi majiteli osobních automobilů, ale také nákladních vozů. Hliníkové ráfky představují hned několik užitečných výhod, které vám v následujících řádcích prozradíme. A přidáme tip, proč si společně s alu koly pořídit i pojistné šrouby.

Hliníkové disky šetří vaši nádrž

Hned na začátek vás možná trochu zaskočíme, ale opravdu je to tak. Hliníková alu kola skutečně šetří benzín či naftu v nádrži. Nehledejte v tom však žádný kouzelnický trik, máme pro vás totiž naprosto logické vysvětlení. Hmotnost hliníku je nižší než hmotnost ocele, což v praxi znamená menší zatížení pro vaše vozidlo. Právě díky nižší hmotnosti automobil spotřebuje méně pohonných hmot. Ovšem nemusíte kvůli tomu nutně přecházet na hliníkové disky, poněvadž se jedná o poměrně zanedbatelné číslo, ale každá kapka se počítá.

Vyšší komfort při řízení

Litá kola z hliníku opět díky své hmotnosti představují další výhodu, kterou je pohodlnější pocit z jízdy. Jak je to možné? Všimnout si toho lze při jízdě po nerovném povrchu, jako jsou například hrboly. Kvůli tomu, že na povrch dopadají menší silou je tak řízení o poznání komfortnější.

Účinná a efektivní odolnost vůči korozi

Hliník odolává rezavění či korozi mnohem lépe než ocel. Není to však žádná zanedbatelná výhoda, protože postupem času rezavění ocel značně znehodnocuje a je nutno ocelové ráfky poté vyměnit, čímž vznikají další náklady. Naopak hliník rezavění efektivně odolává a také čistění nebo leštění bez přítomnosti koroze je značně jednodušší.

Inovativní vzhled pro váš automobil

Hliníkové disky dodávají vozidlu vkusnější a moderní design, k tomu je stačí pouze pečlivě naleštit a vyrazit na silnice.

Jak ochránit ALU kola před krádeží?

Nablýskané hliníkové disky se mohou dostat do hledáčku vypočítavého zloděje. Proto se vyplatí investovat do bezpečnostního prvku, který zajistí, že kola zůstanou na autě jako přikovaná. Kolové šrouby i kolové matice fungují na výbornou, a přitom stojí pakatel. Seženete je na shellers.cz.

Publikováno: 25. 06. 2022

Kategorie: Auto-moto

Autor: Ivana Kolářová