Na dovolenou vlastním autem

Počasí je sice v posledních dnech proměnlivé, jisté však je, že léto přijde. Jaké však bude počasí je sporné. Pár krásných slunečných dní se určitě najde, a možná bude horké a suché jako ty poslední. Uvidíme. Co nás však trápí asi nejvíc je cíl letošní letní dovolené. Zda se chystáte k moři nebo do našich hor, nejoblíbenějším dopravním prostředkem je naše vlastní auto.

Toto tedy musí zvládnout dlouhou cestu, někdy i několik stovek kilometrů, a tak bychom si jeho technický stav měli nechat ještě před cestou zkontrolovat. Budete tak mít jistotu, že Vás na půli cestě nezklame. Jistě si umíte představit hezčí začátek dovolené jak v noci někde na dálnici hledat odtahovku.

Auto by tedy mělo být co v nejlepším stavu. Důvodem proč cestujeme touto formou je samozřejmě pohodlí, které nám vlastní vozidlo nabízí. Nejste vázán na přesný termín odjezdu a přestávky si během cesty stanovujete sami. Protože přes den bývá často velmi horko, cestujeme častěji v noci. Abyste však mohli pohodlně větrat i na dálnici, výborně poslouží deflektory na oknech. Zajištění výměny vzduchu je zejména v létě velmi důležité, klimatizace je sice dobrým pomocníkem, musíte však mít v záloze i něco jiného, pro případ kdyby došlo k poruše.

I když cestujeme za sluncem a teplem, počasí je nevyzpytatelné, pro případ přeháněk nebo bouřek jsou tedy spolehlivé stěrače nezbytností.

Spotřeba auta je často nezanedbatelnou položkou i dovolenkového rozpočtu. Ušetřit však můžete přestavbou na LPG.

Publikováno: 23. 05. 2013

Kategorie: Auto-moto | Cestování

Autor: Ivana Kolářová