Technika

Co vše zvládne přepravit potrubí

Technologie pomáhají zrychlit a zjednodušit výrobu i zpracování surovin. U potrubních systémů se setkává nápad z historie s moderními materiály a zpracováním, aby usnadnily práci v mnoha firmách.

Ve spojení s potrubní představou napadne většinu lidí vodovod či ropovod, případně potrubní pošta. I to je samozřejmě pravda, v dnešní době ale mají potrubní systémy mnohem více využití.

  • Odsávání par a výparů a nečistot, a to včetně olejové mlhy, brusného prášku a dalších nebezpečných látek. V kanceláři nás běžně nenapadne, že v některých profesích je odsávání naprostou nutností, bez které by provoz nemohl fungovat. Potrubí pro vzduchotechniku odvede bezpečně a efektivně prach, výpary a další škodliviny. Neobejdou se bez něj autolakovny, brusírny, svařovny a provozy ve farmaceutickém, chemickém i potravinářském průmyslu.
  • Přeprava sypkého zboží pomáhá zrychlovat proces zpracování i následné expedice. Z jedné strany haly na druhou se pomocí potrubí z nerezové oceli přepraví suroviny ve velkém objemu za zlomek času, než kdyby bylo nutné je převážet v přepravkách na paletách. Mouka, granule, káva, chemické látky, léčiva, obilí i třeba sušené ovoce lze snadno přepravit k přepravním pásům a balicím linkám. Potrubí se používá i u přípravy různých směsí z několika surovin, jako je koření nebo musli či čaje, kde se snadněji dostanou jednotlivé přísady k mixovacím nádobám a odsypávány jsou v přesně stanoveném poměru.
  • Nízkotlaká přeprava usnadňuje třídění recyklovaných surovin, jako je sklo, elektronika, plasty, hobliny, dřevo nebo polystyren. Podpora ekologie je tak mnohem jednodušší a také rychlejší.

Možností využití potrubních systémů je velmi mnoho a i proto jsou potrubní systémy stále oblíbenějším řešením pro přepravu i odsávání v mnoha odvětvích průmyslu.

Hledáte s partou odpočinek?

Ideální pěknou chatu k pronájmu v přírodě? Krásné chaty k pronájmu naleznete na stránkách ubytování Šumava. Můžete si vybrat chatu na samotě, na horách, u vody nebo na okraji lesa. Pokud preferujete komfort, dopřejte si chaty které jsou vybaveny saunou, bazénem i vířivkou. Po takové parádní dovolené se budete dlouho cítit odpočinutý a plný elánu.

Sponzoři