Aktualizace antiviru Symantec způsobila nefunkčnost některých počítačů

Tento týden způsobila aktualizace antivirového software pro podniky Symantec Endpoint Protection 12.1 opakované pády s "modrou smrtí" na některých počítačích s Windows XP. Tuto zprávu zveřejnila sama společnost na svých webových stránkách v pátek. Tento nestabilní stav počítačů nastal po aktualizaci z 11. července a "modrá smrt" naskakovala opakovaně i po restartech. Problémem prý byla nekonzistence s jiným software od společnosti Symantec. Jeden zákazník společnosti Symantec napsal:
Celá tato věc mi připadá jako špatný vtip. Kdyby byl problém způsoben rozporem s nějakým náhodným ovladačem zařízení nebo nebo něčím jiným podobným, asi bych to pochopil. Ale pro to, aby chybu způsobil rozpor mezi vlastními ovladači společnosti Symantec, pochopení opravdu nemám. Kdo to testuje ještě před vydáním? Vyzkoušeli jste to vůbec?
Spousta firem tak musela svoje pracovníky pustit z práce domů, protože neměli jak pracovat. Způsobilo jim to nemalé škody. Symantec teď prý poskytuje nepřetržitou pomoc při řešení komplikací a problému s tímto nepovedeným update.

Publikováno: 16. 07. 2012

Kategorie: Software

Autor: Ivana Kolářová

Tagy: software