Nejlepší způsoby, jak se zbavit střevních parazitů

Čistá a dobře fungující střeva jsou velmi důležitá. Jak proto, že ovlivňují obranyschopnost lidského těla, tak i proto, že eliminují trávicí problémy, jako je průjem, nebo zácpa. Jak na střevní parazity, aby střeva fungovala tak, jak fungovat mají? Pokud s vašimi střevy není něco dlouhodobě v pořádku, je ideální navštívit lékaře. Ten podle vzorků stolice a dalších testů nejenom odhalí případného parazita. Dokáže také přijít s ideální léčbou. Ta je většinou založena na klasické medikaci – tedy na tom, že budete pravidelně užívat různé léky y ve formě tablet. Ty díky svým účinným látkám parazita zahubí.

Doplňky stravy

Dnes lze v lékárnách, ale i na internetu najít mnoho různých doplňků stravy, které jsou určené na boj se střevními parazity. Mohou sloužit nejenom jako pomoc, ale rozhodně i jako dobrá prevence. Velmi často mají výhradně přírodní složení. Právě kombinace různých účinných bylin může být radou, jak na střevní parazity bez návštěvy lékaře.

Prevence je základ

Nejlepší je, když nebudete muset vůbec řešit, jak na střevní parazity ve vašem těle. To znamená, že je vhodné zaměřit se na prevenci. Velmi často souvisí s hygienou, ale i se správným stravováním. Myjte si ruce, jídlo tepelně upravujte a nejezte tam, kde si nejste jisti hygienou jak přípravy, tak i servírováním. Na druhou stranu ne vždy je prevence stoprocentní. Parazita je možné i neočekávaně spolknout – třeba ve spánku.

Vyčistěte své tělo

Čisté tělo je zdravé tělo. I takto si lze poradit s parazity ve střevech. Vyčištění neboli detoxikace je postup založený na tom, že budete několik dní konzumovat jenom ovocné a zeleninové šťávy, nebo jiná jídla z daných přírodních potravin. Díky kombinaci vitamínů, minerálů a antioxidantů tak své tělo dobře vyčistíte. A to od všeho nežádoucího, včetně různorodých cizorodých organismů.

Publikováno: 10. 01. 2020

Kategorie: Zdraví

Autor: Ivana Kolářová