Porovnejte nabídky povinného ručení a uzavřete tu nejvýhodnější!

Zaslechli jste již o možném zdražování povinného smluvního ručení v roce 2021? V tom případě vás jistě bude zajímat, jak tohle zdražování "obejít" a zajistit si tak pro letošní rok to nejlevnější povinní ručení. Je ti vůbec možné? Naštěstí pro provozovatele motorových vozidle taková možnost skutečně existuje. Stačí využít některý z porovnávačů povinného ručení a nechat si vypočítat nejvýhodnější variantu.

Cenu nejvýhodnějšího povinného ručení vypočítá kalkulačka

Obchodní zástupci pojišťoven vám sice při osobních konzultacích nabídnou určité výhody či slevy, komplexní porovnání trhu a cen však zajistí jenom kalkulačka pro povinné ručení. Jedná se o online formulář s kolonkami pro zadání specifických údajů - informací o předchozím používání vozidla, jeho stáří, nehodové minulosti či výkonu. Na základě těchto údajů pak porovnávač zobrazí srovnání dostupných produktů, které objektivně ukáže výhodnost, resp. nevýhodnost jednotlivých nabídek. Porovnávače kromě toho nabízí také možnost okamžitého uzavření ručení online.

Jak ještě ušetřit za povinné ručení?

Kromě nízké ceny pojistného můžete také snížit náklady i jinak - prostřednictvím tzv. bonusů. Tyto slevy jsou udělovány pojišťovnou zejména tehdy, kdy řidič absolvuje rok ručení beze škodové události. V tomto případu činí bonus relativně zanedbatelnou část sumy, v případě delšího období jako třeba deset let už jde o poměrně výraznou slevou. Opakem je malus – navýšení poplatku za ručení v případu, že třeba způsobíte dopravní nehodu. Pokud chcete využít online kalkulačku a uzavřít co nejdříve nejvýhodnější povinné ručení pro rok 2021, proklikněte se na klikpojiteni.cz, kde kromě povinného ručení sjednáte z pohodlí domova ihavarijko a další pojistné produkty.

Publikováno: 11. 04. 2021

Kategorie: Auto-moto

Autor: Ivana Kolářová