Kam všude se dá umístit tapeta?

Obsah článku:
  1. Na stěnu
  2. Na dveře
  3. Na lednici
Když se řekne tapeta, představí si mnoho lidí svůj první byt nebo dům, a jeho stěny, které byly pokryty tapetou klasickou. Ta prošla celkem zajímavým vývojem jak s ohledem na materiály, tak i motivy. Proto se dnes do interiérů vrací, a to často ve velmi zajímavých, až unikátních podobách. Podívejte se na to, kam všude ji lze umístit.

Na stěnu

Začneme umístěním, které nelze označit jinak, než jako umístění klasické. Jde o využití tapety tak, že je umístěna na stěnu. Nemyslíme však historické varianty, ale ty moderní. Často jsou označované jako fototapety. Už to samo o sobě ukazuje na to, že je možné vybírat z celé řady originálních motivů, které navíc skvěle vypadají. Mezi další přednosti patří:
  • snadné nalepení,
  • vysoká kvalita,
  • příznivá cena.
A kam se tento typ tapety hodí? Třeba na stěnu do obývacího pokoje, stejně jako se může hodit do ložnice, nebo i do pokoje vašeho potomka. To vše jsou nejvyužívanější možnosti.

Na dveře

Ano, i toto je jedna z možností, kam se dá umístit samolepící tapeta. A proč top dělat? Důvod je celkem jednoduchý. Taková tapeta na dveře je jednoduchou cestou, jak se dají opět dokonale a zajímavě zkrášlit. Není nutné kupovat nové, ani není nutné pouštět se do složitých oprav. Stačí vybrat vhodný motiv, a na očištěné dveře tapetu nalepit. Výsledek bude jedním slovem dokonalý. Co zaujme, to je i široký výběr variant, hlavně pokud jde o dřevěné dekory.

Na lednici

Důvod, proč danou tapetu umísťovat právě na tento domácí spotřebič, je celkem jasný. Je to stejné, jako v případě dveří. Pokud vaše lednice nevypadá úplně dokonale, je možné tapetu využít k tomu, abyste zlepšili její vzhled. Nebo abyste úplně změnili její design. Co je dobré připomenout, to je fakt, že daná tapeta se obvykle nelepí, ale jde o magnetické provedení, které se jednoduše přiloží a bude držet tam, kde má.

Publikováno: 20. 05. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová