3D tisk mění představy v realitu

3D tisk nabízí zajímavé funkční řešení pro všechny oblasti lidského života. Obecně se dá uplatnit tam, kde je potřeba zhotovit něco, co by při běžné výrobě znamenalo velkou finanční i časovou náročnost nebo je prakticky nemožné. 3D tiskárně však stačí jen předat digitální předlohu neboli vytvořit 3D model svého nápadu či chybějící věci a ona se už sama postará o finální trojrozměrný předmět. O problematice nám prozradili více odborníci na 3D tisk Brno.

Aditivní metoda 3D tisku minimalizuje odpad

Výroba 3D objektu probíhá tiskem jednotlivých vrstev, do kterých se postupně přidává další materiál. Díky tomu výrobek získá další potřebné vlastnosti související s účelem. Postupné přidávání materiálu tak výrazně snižuje množství vznikajícího odpadu.

3D tisk má praktické využití ve všech oblastech vývoje

Díky stále se rozšiřujícím možnostem materiálů využitelných pro 3D tisk je možné vytvořit téměř cokoliv. Proto má opravdu široké spektrum využití. Nejčastěji se s ní můžeme reálně setkat ve strojírenství při výrobě různých součástek. Své uplatnění však najde i v názorných pomůckách pedagogiky, ve vývoji nových prototypů staveb, strojů, ale také např. figurek či jiných součástek dětských stavebnic a hraček. Největší naději však 3D tisk představuje pro zdravotnictví. V budoucnu by totiž 3D tisk měl řešit nejen kvalitní protézy chybějících končetin, ale dokonce i tkání a tělesných orgánů. Transplantace bez živého dárce by tak vyřešila zdravotní problémy mnoha těžce nemocným pacientům. V procesu výzkum je dokonce i 3D tisk potravin.

Pro svůj nápad využijte 3D tisk na zakázku

Probudili jsme ve vás kreativitu nebo máte problém, který by Vám 3D tiskárna mohla vyřešit? Nemusíte si ji hned kupovat, stačí využít možnost 3D tisku na zakázku. S 3D modelem vám samozřejmě rádi pomohou odborníci z https://3d-tiskni.cz/brno/. Stačí jim technický výkres nebo podrobnější popis a o vše ostatní už se postarají kvalifikovaní pracovníci. Následně vás informují o ceně a odhadované době realizace tisku. Po uzavření a zaplacení objednávky bude tisk zahájen. Hotový výrobek si můžete vyzvednout osobě nebo nechat zaslat poštou.

Publikováno: 21. 02. 2020

Kategorie: Technika

Autor: Ivana Kolářová