Cvičení Cvičení po porodu Cvičení pro seniory

Jóga, powerjóga a flowjóga – v čem se vlastně liší?

Rozhodujete se do jakého typu cvičení se pustíte? Jistě se slyšeli o józe, ale víte oč se jedná, když se řekne powerjóga nebo flowjóga? Pokud se ve výše uvedeném neorientujete, máme pro vás velmi příznivou zprávu. Díky našemu článku budete mít přehled, a to hned ve všech variantách jógy.

Pár slov o józe

Význam termínu jóga znamená spojení s Bohem a také díky tomuto jóga vznikla. Právě tato metoda cvičení měla dle prastarých pramenů spojovat člověka s Bohem. Díky józe se vaše tělo nalezne v harmonickém prostředí, vysoká pozornost se věnuje také dýchání a plynulým přechodem mezi danými polohami cviků. Postupným cvičením daný jedinec získává nejen pružné tělo, ale také si je daleko více vědom svých možností, které mají neustálou tendenci růst a zlepšovat se.

Význam jógy aneb proč je tolik oblíbená?

Kladete si otázku, proč právě jóga se drží na špici zájmu i v současné době? Díky tomuto způsobu cvičení naleznete souznění těla a duše, vyhne se vám stres a především získáte novou a potřebnou dávku energie. Po pravidelném cvičení byly zjištěny účinky z oblasti páteře, srdce a především ze svalové soustavy.

Pro jógu se může nadchnout 100% každý z vás, ani těhotné ženy se nemusejí cvičení vzdát, pro ně je připravená tzv. gravijóga. Základem je pohodlné sportovní oblečení a cvičební podložka.

Powerjóga čerpá ze zásad klasické jógy, které jsou trochu inovovány prvky aerobiku a posilování. Zapomenout také můžete na ryze jogínskou filozofii a sáhodlouhé hodiny meditace a jiných typických symbolů jógy.

Flowjóga patří mezi dynamičtější formu jogínského cvičení. Přesněji se jedná o rychlejší a fyzicky náročnější cviky. Pozornost se věnuje také dýchání, a tedy správnému nádechu a výdechu.