Každou prasklinu na skle je třeba řešit

Trhlinky a prasklinky na čelním skle jsou častokrát téměř neviditelné. Už ve chvíli, kdy si jich na první pohled nelze všimnout, byste je ovšem měli řešit. Mohou se totiž velmi snadno rozšířit a pak by vás oprava stála více peněz. Prasklé čelní sklo může mít zásadní vliv na bezpečnost jízdy. Ve vlastním zájmu byste se měli snažit, aby bylo v perfektním stavu, tedy zcela čisté a bez kazů. Vyžaduje to mimochodem i policie, ve správním řízení můžete za prasklé autosklo dostat pět až deset tisíc korun pokutu, a k tomu ještě pět trestných bodů.

Lze vaše autosklo opravit?

Malé praskliny, které jsou mimo zorné pole řidiče, lze mnohdy opravit. Oprava čelního skla je pochopitelně levnější než jeho celková výměna. Nevyžadujte je ale vždycky, odborníci posoudí, zda je vhodným řešením. Opravovat lze pouze vrstvené sklo, kalené opravit nelze. Typicky se provádí tzv. bodové opravy. V zorném poli řidiče však sklo musí být hladké, transparentní a zcela bez defektů, takže tam byste s opravou nepochodili. Odborníci z AutoskloSOS uvádí, že oprava autoskla je možná zhruba ve tří čtvrtinách případů, které se nevyskytují před řidičem či na okraji skla. Na okraji je větší pnutí, na prasklinu působí vyšší tlak, a tak je vyšší riziko, že se rozšíří.

Na kolik vyjde výměna autoskla?

Výměna čelního skla, respektive její cena, závisí především na modelu vozidla, který máte. Pokud se však obrátíte na pneuservis AutoskloSOS, rozhodně ušetříte. Tento autoservis vám totiž dá bonus dle vašeho výběru. Výměna autoskla je spojená s výměnou oleje, přezutím pneumatik, renovací světel či osazením nových stěračů. To všechno bezplatně, jednu ze zmíněných služeb si vyberete a získáte ji zdarma. Čeká vás oprava autoskla, ale nemáte čas jet do servisu? Zavolejte a dohodněte si. Ze servisu si pro vaše vozidlo klidně přijedou a pak vám ho zase dovezou.

Publikováno: 25. 12. 2022

Kategorie: Auto-moto

Autor: Ivana Kolářová