Nejlepší dárek na světě? Investiční zlato!

Jsou lidé, kteří vybírají dárky s nadšením a těší se na každou příležitost, kdy mohou blízkým osobám darovat něco pro radost. Druhá skupina vymýšlení dárků bytostně nesnáší, protože na to zkrátka nemají buňky. Je to i váš případ a hodil by se vám tip na něco dokonalého? Možná vás to nikdy nenapadlo, ale jednou z mála univerzálních možností, jak potěšit druhého člověka, je investiční zlato. Kdyby existoval seznam nejoblíbenějších dárků, určitě by na něm byl nejnovější PlayStation. A dost možná i nejnovější iPhone. Jenomže těmito dárky můžete u některých lidí absolutně propadnout. Investiční zlato v podobě slitků, mincí a medailí je v tomto směru mnohem jistější. Ohromí a vykouzlí úsměv na rtech – a to hned z několika důvodů.

Zlatem pohrdne jen málokdo

Při pohledu na propracované zlaté dárky pro muže či ženy zaplesá srdíčko snad opravdu každému. Zlato je již po tisíce let symbolem bohatství, štěstí – a dokonce mu byly připisovány léčivé účinky. Dnes je považováno za uchovatele hodnoty. Investoři na něj pohlíží jako na konzervativní složku portfolia – méně rizikovou než ostatní investiční nástroje. Navíc se chlubí dobrou likviditou - v případě potřeby lze zlaté slitky či mince prodat.

V jaké podobě? Vybírejte podle příležitosti

Nabídka investičního zlata je široká. Prodejci nabízí slitky v hodnotě cca 1 500 Kč až 1 300 000 Kč. Nicméně je jasné, že pokud chcete někomu zpříjemnit svátek, pravděpodobně nesáhnete po nejdražších kouscích. I tak ale můžete udělat radost mincí, na které je vyobrazeno znamení zvěrokruhu nebo rytina jména. Velmi populární je zlato jako dárek k výročí svatby nebo v souvislosti s oslavou promocí, kdy obdarovaná osoba obdrží medailonek, na kterém je vyrytý titul. Spoustu další inspirace na vás čeká přímo v e-shopu zlate-mince.cz.

Publikováno: 10. 09. 2021

Kategorie: Dárky

Autor: Ivana Kolářová