Proč dětem pořídit pískoviště? A proč plastové s krytem?

Mít k dispozici zahradu je v dnešní době velké plus. Důvodů je samozřejmě mnohem více, ale pro rodiny s malými dětmi to znamená, že nemusí trávit čas na veřejných hřištích. Pokud do skupiny šťastlivců se zahradou patříte také, nic vám nebrání v tom, abyste pro své ratolesti vytvořili vlastní hrací koutek. Nebudete muset dítka přemlouvat, aby trávila více času na čerstvém vzduchu a podpoříte je ve vývoji, protože budou mnohem méně u televize. Základním prvkem, který by na privátním minihřišti neměl chybět, je pískoviště. V tomto článku se dozvíte, na co si dát pozor při výběru a proč jsou plastová pískoviště s krytem nejlepší volbou!

Plast je odolný a bezúdržbový

V současné době je na trhu široké spektrum pískovišť, která se liší designovým provedením, příslušenstvím a materiálem. Nechcete-li si dělat vrásky s údržbou, zapomeňte na dřevěnou konstrukci a rovnou se poohlédněte po výrobku z plastu. Plastové pískoviště je jednoznačně správnou volbou, ovšem za předpokladu, že je vyrobeno z kvalitního a zdravotně nezávadného plastu. Údržba takového hřiště je naprosto nenáročná a v podstatě stačí, když konstrukci čas od času omyjete vodou.

Kryt udrží písek čistý

V rámci lepší hygieny jsou ideální pískoviště s krytem. Pokud se po zahradě pohybují zvířata, kryt zamezí, aby si z písku udělala záchod. Zároveň zajistí, aby do pískoviště nepršelo a nepadaly do něj nečistoty z ovzduší.

Nejlepší pískoviště vyrábí v zámoří

Na závěr jsme si nechali konkrétní tip pro rodiče, kteří chtějí pro děti to nejlepší. Krok vedle rozhodně neuděláte s plastovým pískovištěm od amerického výrobce Step2. K mání je množství typů a některé mají i skvělé příslušenství v podobě slunečníku nebo vestavěného piknikového stolu. Plastová pískoviště vyhovují přísným normám a jsou naprosto nezávadná. Některé modely poslouží i jako dětský bazének, což oceníte vždy, když se letní teploty vyšplhají do závratných výšin. Veškeré produkty Step2 zakoupíte u českého prodejce StepTwo na www.steptwo.cz.

Publikováno: 09. 04. 2016

Kategorie: Bydlení

Autor: Ivana Kolářová