Cizinci v Česku by neměli zapomínat na sjednání kvalitního pojištění

Cestování je v moderní době dostupnější než kdy dřív. Aby ovšem během pobytu na území cizího státu nedošlo k nějaké nepříjemnosti, je nutné myslet na případná rizika a pravděpodobnost jejich vzniku snížit na minimum. Jednou z věcí, bez které by se neměl nikdo vydávat na cesty, je také pojištění. Proč by na jeho sjednání neměli zapomínat ani cizinci na našem území?

Pojištění jako základ bezstarostného pobytu

Všichni lidé cizí státní příslušnosti, kteří z libovolného důvodu nespadají do veřejného zdravotního pojištění a nacházejí se na území České republiky, si musí pojištění platit sami. Nejedná se o volbu, ale o povinnost danou zákonem. Záleží ale pouze na nich, u které pojišťovny smlouvu uzavřou.

Podle čeho vybírat pojištění pro cizince?

Aby byl pobyt v České republice příjemný a v případě úrazu či nutnosti preventivního vyšetření co nejsnazší, měli by si cizinci volbu pojišťovny dobře rozmyslet. Pojištění cizinců Welcome nabízí nonstop asistenční službu, snadno se dá sjednat z domova a platí také v Schengenském prostoru. Díky široké síti spolupracujících zdravotnických zařízení není libovolné ošetření problém.


Zkontrolujte výši pojistného plnění

Při uzavírání pojištění je také důležité podívat se na limity pojistného plnění. Samozřejmě zde platí jednoduché pravidlo: čím jsou limity vyšší, tím je dané pojištění lepší. V nabídkách pojišťoven jsou limity plnění rozepsány pro jednotlivé případy, například pro stomatologické ošetření, pro lékařský převoz a podobně.

Při pobytu si samozřejmě každý přeje, aby nedošlo k žádným komplikacím, a už vůbec ne k zdravotním problémům či úrazům. Pro všechny případy je ale lepší mít sjednaná kvalitní pojištění s vysokými limity. Uzavřené zdravotní pojištění je ze zákona povinné, pojišťovnu, u které ale smlouvu uzavře, si vybírá cizinec sám.

Publikováno: 26. 02. 2024

Kategorie: Finance

Autor: Ivana Kolářová